А шлях жінки до такого нещасливого закінчення був типовим для багатьох українців…
Після закінчення педінституту Галина працювала вчителем початкових класів у своєму рідному селі. Петро, її чоловік, був трактористом. Але колгосп розпався, і він залишився без роботи. Спробував працювати на хазяїна - місцевого фермера, - та робота не сподобалася. На одну мізерну зарплатню Галини жити було важко, адже мали двох діток-близняток. Петро в пошуках роботи закинув те невеличке домашнє господарство і все частіше почав заглядати до чарки. На плечі Галини лягли і робота, і домашнє господарство, і діти. Важко було, але терпіла, сподіваючись на краще.
А тим часом односельчани Галини один за одним стали виїжджати за кордон: хтось у пошуках роботи, хтось – кращої долі. Галина теж стала задумуватися над такою можливістю. А якось подруга Ольга, з якою разом працювала, почала підмовляти: “Давай поїдемо! Дітей свекруха догляне, а твоєму п’яничці - море по коліно, аби чарка була”.
Коли Галина сповістила чоловіка про своє рішення, він тільки рукою махнув: “Роби, як хочеш...” А от свекруха поставилася до новини схвально: “Може, доню, грошей заробиш, адже нам так важко жити”.
Сама не помітила, як за клопотами пройшли останні місяці на Україні. А невдовзі подруги вже були в такій далекій Португалії. Влаштувалися на роботу швидко, до одного хазяїна: Ольга - прибиральницею в барі, а Галина - посудомийницею.
Галина була красунею - типова україночка: чорноока, з бровами, мов крила ластівки, статна. Довгі коси сягали талії. Хазяїн не раз заглядався на неї. Вона помічала його масні погляди, але й гадки не мала відповідати на них. Вечорами часто плакала, згадуючи своїх діточок, рідну домівку. На крилах полетіла б назад. Але треба заробляти... Всі зароблені гроші відсилала додому. Листи від чоловіка отримувала рідко, а потім він і зовсім перестав писати. Не знала вона, що її Петро вже за гратами: під час сварки - він був добряче напідпитку - вбив сусіда. Дали десять років.
Пройшов уже рік її роботи в барі. Одного разу хазяїн сказав: “Годі, Галю, тобі мити брудний посуд. Будеш гостям прислужувати. Зароблятимеш більше”. Та недовго довелося Галі працювати на новій “посаді”…
Подруга Ольга сповістила про трагедію рідних Галини. Але забрали тіло покійної, аби поховати на батьківщині, ті не мали змоги. Так і залишилася вона на чужій землі...
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |