Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №894 від 03.01.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс незвичайного

Школи, в яких

Школи, в яких

навчання поєднується з красою

Це не просто будівлі, в яких вчаться і навчають, це неймовірні взірці архітектурного генія.

На початку листопада в Лондоні американка Ненсі Етвелл, переможниця Міжнародної премії вчителів, у своїй урочистій промові зробила резонансну заяву. «Сучасна школа дедалі більше тестує дітей, ніж вчить», – сказала вчителька, яку обрали з-поміж більш ніж 5 тисяч номінантів з 127 країн світу.

Класна кімната, зазначила пані Етвелл, має бути місцем «мудрості і щастя», а не стресу і страху відмови.

З цими словами погодились би багато педагогів-просвітників всіх часів, а особливо ті, хто до формули «місце мудрості і щастя» додав ще й естетичну красу.

Сад пізнання

Школа Стове в Бакінгемширі, без сумніву, є однією з найкрасивіших у світі.

Її відкрили у 1923 році серед райських ландшафтів однієї з найромантичніших англійських садиб, яка за тих часів знаходилась під загрозою знесення.

Після того як архітектор Клаф Вільям-Елліс палко відстояв збереження будівлі, її перетворили на школу. Засновник школи і її перший директор Джон Фергюссон Роксбург, сказав, що кожен учень цієї школи «на все життя навчиться бачити красу».

Його учні були щодня оточені красою – від ландшафтного парку з чудернацькими павільйонами, створеного англійським архітектором Ланселотом Брауном («вмілим Брауном») до класичних будівель, спроектованих пантеоном великих англійських зодчих XVIII століття, зокрема, Джоном Ванбрафом, Вільямом Кентом, Робертом Адамом і Джоном Соуном.

Школа в лагуні

Звичайно, не кожна школа може бути такою, як приватний англійський пансіон для дітей аристократів, але красивим може бути і менш привілейований навчальний заклад. Чи існує в світі більш незвичайна школа, ніж плавуча школа в Макоко, розташована в селищі на воді біля узбережжя Лагоса.

Голландська дизайнерська фірма NLE на чолі з архітектором нігерійського походження Кунле Адеємі спроектували просту, але чарівну дерев’яну будівлю серед старих хатинок лагуни.

Макоко – бідне місце, і як і Стове, 90 років тому чиновники планували знести незаконне поселення.

Зараз мешканці Макоко пишаються своїм селищем і школою, яка викликає захоплення всього світу. Працюючи в тісному співробітництві з місцевими жителями, компанія NLE не лише дала дітям Макоко можливість вчитися, але й почуття власної гідності і нову красу в їхньому містечку.

Середньовічна краса

Оксфорд і Кембридж стали зразком дизайну для багатьох університетів світу

В давнину естетика була важливим і невід’ємним чинником для засновників шкіл, особливо тих, де академічне навчання поєднувалось з духовним. Краса і практичність середньовічних коледжів Оксфорда і Кембриджа не лише зберегли свою актуальність і є предметом захоплення й сьогодні, але й стали зразком дизайну для багатьох університетів світу.

Багато студентів обирають Магдален-коледж в Оксфорді далеко не лише через його академічні досягнення, але й красу. Середньовічний монастир з вежею, побудований Вільямом Орчардом, до якого пізніше додали кілька будівель у Вікторіанському стилі, на березі річки Айсіс межують з оленячим заказником.

І це, можливо, зовсім не випадковість, що бібліотека Магдален-коледжу містить неймовірну колекцію книг з архітектури, серед яких і її перший екземпляр – голландське видання 1649 року трактату Вітрувія «Десять книг про архітектуру» (De Architectura) I століття до нашої ери. Вітрувій нагадує архітекторам, що будівлі, які вони споруджують, мають бути надійними, зручними та викликати захоплення.

В оточенні друзів

Найкращі місця навчання завжди оточені книгами. Прогулянка Довгої залою Старої бібліотеки Трініті Коледжу в Дубліні сповнює літературним і архітектурним екстазом.

Залу завдовжки 65 метрів, з усіх боків обшиту деревом, вінчає велике циліндричне склепіння, споруджене у 1860 році. Книжкові полиці, розташовані на двох ярусах зали, містять безліч томів у шкіряних палітурках, поміж яких встановлені бюсти видатних філософів і літературних геніїв.

Після завершення будівництва в 1732 році за ескізами полковника Томаса Бурга, військового інженера, архітектора і члена британського парламенту, бібліотека стала головним культурним центром у місті, сповненому бурхливого літературного, архітектурного та академічного життя.

Галереї та внутрішні дворики

Де би не знаходились коледжі і у якому стилі вони не були би побудовані – готичному, класичному, марокканському або азійському – більшість запозичує архітектурні риси західноєвропейського монастиря з критими арковими галереями та внутрішніми двориками. Здається, такий дизайн будівлі найкращим чином відповідає атмосфері спокою і тиші, необхідній для роздумів, дослідження та читання.

Один з найбільш вишуканих кампусів у США має Скріппс Коледж – ліберальний жіночий університет, який заснувала 89-річна Еллен Браунінг Скріппс у 1926 році в Клермонті – крихітному містечку «дерев і докторів наук» в 56 км на схід від Лос-Анджелеса.

Безтурботний іспанський колоніальний стиль будівлі (який також називають «місіонерський» стиль) бездоганно пасує до каліфорнійського клімату і краєвиду гір Сан-Габріель, біля яких розташований коледж. Евкаліптовий дворик Балч Холу, розроблений архітекторами з Лос-Анджелеса Самнером Гантом та Сіласом Р. Бернсом, породжує те саме почуття «мудрості і щастя», про яке говорила Ненсі Етваелл. І він також надзвичайно красивий.

Коледжі Магдален, Трініті та Скріппс отримують щедре фінансування та були засновані завдяки значним коштам. Серед більш сучасних навчальних закладів, які можуть позмагатися з ними розмахом та архітектурною вишуканістю, – будівля Московського державного університету, спроектована Львом Руднєвим у 1953 році, або легкий, невагомий Rolex Learning Centre у швейцарському місті Лозанна, споруджений 2010 року японською архітектурною фірмою Sanaa.

Утім, краса необов’язково має бути дорогою, її можна створити в будь-яких умовах – міських або сільських.

Нове покоління

Одразу після Другої світової війни Рада англійського графства Гартфордшир розпочала програму швидкої будівлі шкіл.

Будівлі з легких сталевих конструкцій, спроектовані місцевими архітекторами – зокрема, Стірратом Джонсоном-Маршаллом та Давідом і Марією Медд – запропонували яскраві та просторі класні кімнати та інші приміщення, в яких учні і викладачі почувались би чудово. В деяких школах встановили новаторські скульптури відомого британського скульптора і художника Генрі Мура.

Аскетичний і водночас просвітницький дизайн цих шкіл народився за скрутних економічних часів у Великій Британії.

Сьогодні деякі архітектори, створюючи нове покоління британських міських шкіл, намагаються відтворити цей аскетичний стиль. Наприклад, нова бюджетна школа Hackney New School у Східному Лондоні, побудована компанією Henley Halebrown Rorrison, яка примостилася поміж колишніх промислових будівель.

Вона не може похизуватися просторістю післявоєнних шкіл у Гартфордширі або класичною красою Стове, але в ній максимально використовується внутрішній простір, що дозволяє уникнути безкінечних коридорів. Вона також вдало створює атмосферу затишку та комфорту, якої бракує багатьом школам та академіям останніх десятиліть.

Побудована в такому ж модерновому стилі, хоча і не схожа на неї зовні, – вишукана школа Druk White Lotus School (Драконова школа білого лотоса) в індійському місті Ше в гірських районах Ладакху.

Спроектована інженерною корпорацією Arup Associates і компанією Ove Arup & Partners, будівництво школи, яке триває останні 15 років, поки що не завершене через жорсткі погодні умови та фінансування. Школа пропонує освіту дітям з гірських гімалайських сіл. Вона виховує учнів в традиціях тибетського буддизму і пропонує атмосферу мудрості, щастя і краси.

Очевидно, що для створення справжньої школи головне не кошти, важлива – уява дизайнерів, а також розуміння того, що школа – це насамперед місце для навчання і духовного розвитку.

03.01.2019


Переглядів: 1810

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21064)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17207)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14463)
• Допомога під час карантину [967] (14378)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14221)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14031)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13906)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13876)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13858)
• Живи до ста! [965] (13848)
• Бюджет і ми… [965] (13783)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13773)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13654)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13565)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13563)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13502)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13114)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13096)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (743)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (83)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (78)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (77)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (75)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (74)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (74)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (73)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (73)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (72)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (71)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (71)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (70)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (67)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (65)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"