Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №998 від 14.01.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Якщо хрустять суглоби

Якщо хрустять суглоби

Про що сигналізує ваш організм та що робити

Спираєтеся на руку – хрустять суглоби, піднімаєтеся зі стільця – хрустять суглоби... Про що ж хоче сказати ваш організм, що за сигнал подає?

Хрустіння суглобів, супроводжуваний болем, що обмежує вашу рухливість, може привести до необоротних проблем, якщо залишити його без уваги.

У рекламних роликах дорогих лікарських засобів часто міститься твердження, що хрустіння у суглобах – це провісник артриту, артрозу та подібних захворювань.

Але, насправді, це не так. Основними ознаками серйозних захворювань суглобів є болючі відчуття, набряки, зменшення рухливості. При артрозі суглоби рідко видають шум. При артрозі, коли поверхні суглобів стають тонкими і шорсткуватими, рухи можуть супроводжуватися специфічним тріском. Але, якщо уражений суглоб шумить – значить ще не все втрачене».

В інших випадках хрустіння суглобів при русі викликаний набагато менш драматичними причинами.

Про що говорить хрустіння суглобів?

Щиглик може з’являтися при наступних обставинах: при русі суглоба об’єм суглобної сумки трохи збільшується, і у внутрішньосуглобній рідині з’являються газові пухирці, коли вони лопаються, лунає щиглик.

Найчастіше таке хрустіння викликане підвищеною кількістю білка у внутрішньосуглобній рідині. Це може відзначатися або при надлишку білкової їжі, або при всіляких запальних процесах.

Хрустіння може з’явитися, коли людина починає посилено займатися спортом. Цьому є кілька пояснень. Насамперед, не виключено, що причиною хрускоту в такому випадку, може бути травма (зазвичай, розтягання зв’язок). Якщо це так, потрібно просто дати своєму організму перепочинок, а надалі, більш акуратно виконувати фізичні вправи. Іншою причиною хрускоту в цьому випадку може бути недолік суглобної рідини, що виникає при фізичних перевантаженнях. Також недолік рідини в суглобах може бути ознакою вікових змін.

Також хрустіння у суглобах може сигналізувати про те, що вам належить більше рухатися. При гіподинамії погіршується кровопостачання і концентрація білка, як уже говорилося вище, збільшується. У суглобній рідині при русі утворюються пухирці, які лопаються й приводять до специфічного хрускоту.

Коли хрустіння у суглобах є нормою?

Суглобний шум – нормальне явище для підліткового віку, коли розвиток усього організму відбувається стрибкоподібно. Таке хрустіння не приводить до якихось сумних наслідків і може бути присутнім у молодому та зростаючому організмі. Чому? Тому що за кістковою тканиною не встигає зв’язковий апарат і не встигають капсули, і вироблення суглобної рідини, стверджують лікарі-ортопеди.

Також хрустіння – звичне явище для молодих жінок із гнучкими суглобами. В організмі таких осіб виробляється, так званий, понадрозтяжний колаген. Це може минутися з віком, але якщо причина обумовлена генетичною схильністю, хрустіння буде супроводжувати даму все життя. Звичайно, крім хрускоту, у таких жінок рано починається варикоз, і шкіра вражається судинною сіточкою.

Профілактика хрускоту в суглобах

Для профілактики хрускоту в суглобах включіть у свій раціон більше овочів і фруктів, не зловживайте білковою їжею (м’ясо, молочні продукти). Випивайте на день не менше 6 склянок води. Уникайте гіподинамії, але й не занадто захоплюйтеся фітнесом, тому що сильні фізичні навантаження чреваті травмами, які можуть порушити хрящовий шар і привести до запальних процесів, а надалі до артритів і артрозів.

Намагайтеся не засиджуватися в одній і тій же позі більше 40 хвилин. Якщо у вас сидяча робота, намагайтеся щогодини вставати й рухатися. Якщо у вас немає можливості походити по офісі, постарайтеся, принаймні, виконувати «офісну» гімнастику – потягування, повороти, так щоб задіяти тазостегновий суглоб, суглоби плечового і шийного відділів.

Не клацайте пальцями! Видавати звуки пальцями при бажанні може кожний, це весело, але некорисно. Якщо зловживати клацанням, суглоби поступово травмуються, а разом із цим збільшується ризик розвитку артрозу. Ви досить довго можете не відчувати ніяких змін, суглобні хрящі можуть терпіти таке «знущання» роками, але в остаточному підсумку, можуть і здатися.

Висновки

Якщо хрустіння у суглобах не супроводжується хворобливими відчуттями, не поспішайте тривожитися. Це може бути через пухирці повітря в суглобній рідині, перенапругу в м’язах, стрес або перевтому, а також генетичну схильність.

Що робити з метою профілактики? Розминайте суглоби не менше двох разів на день, запишіться в спортклуб (але не перестарайтеся), навчіться розслаблюватися та знімати стрес, періодично проходьте курс масажу, не клацайте пальцями.

Медикаментозна профілактика суглобного хрускоту. Хрустіння суглобів у зрілих літах може служити сигналом до початку такої неприємної хвороби як остеоартроз. У таких випадках рекомендується обов’язкове відвідування лікаря, для з’ясування більш чіткої картини хвороби і призначення оптимального лікування.

Однак, досить часто для боротьби з остеоартрозом (особливо на початковій стадії) призначаються хондропротектори, – препарати, що захищають хрящову тканину, які приймають курсами.

Один з найефективніших хондропротекторів – глюкозамін. Він входить до складу майже всіх препаратів від остеоартрозу. Однак далеко не всі форми глюкозаміну однаково корисні. Наприклад, глюкозаміна гідрохлорид – це речовина з недоведеною ефективністю, і випускається переважно у вигляді БАД. У той час як стабільний кристалічний глюкозаміна сульфат – єдина форма глюкозаміна, яка успішно пройшла клінічні випробування.

Коли настав час іти до лікаря? Якщо хрустіння у суглобах супроводжується болем і опухлістю, обов’язково зверніться до лікаря. Такі симптоми можуть бути ознакою спортивної травми або свідчити про зміни в суглобах, які вимагають медичного втручання.

14.01.2021


Переглядів: 1216

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1161 від 15.03.2024p.
¤ 
Чим корисний часник?

Чим корисний часник?

Ми звикли вважати часник спецією, але, насправді, цей овоч може принести величезну користь для здоров’я. Тільки треба вміти його правильно їсти....

¤ 
Арсенал боєприпасів виявили у квартирі рівнянина

Арсенал боєприпасів виявили у квартирі рівнянина

Правоохоронці вилучили у рівнянина пістолет Макарова, шість гранат й вісім запалів до них, чотири детонатори, три димові шашки та понад 850 патронів до різної зброї....

¤ 
Стала жертвою шахраїв, намагаючись отримати соціальну допомогу

Стала жертвою шахраїв, намагаючись отримати соціальну допомогу

34-річна жителька Дубенського району побачила у соціальній мережі допис із інформацією про виплату, яку можна отримати від держави. Перейшовши за посиланням – вказала дані банківської картки, зокрема й CVV-код та пін-код....

¤ 
НМТ на Рівненщині: з 14 березня стартує реєстрація, а 14 травня – тестування

НМТ на Рівненщині: з 14 березня стартує реєстрація, а 14 травня – тестування

14 березня стартує реєстрація для проходження національного мультипредметного тесту в 2024 році. А основна сесія НМТ триватиме з 14 травня до 25 червня....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21004)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17147)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14408)
• Допомога під час карантину [967] (14317)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14162)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (13974)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13841)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13818)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13793)
• Живи до ста! [965] (13789)
• Бюджет і ми… [965] (13727)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13711)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13595)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13512)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13507)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13452)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13052)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13036)

ТОП-15 свіжого номера:

• НМТ на Рівненщині: з 14 березня стартує реєстрація, а 14 травня – тестування (243)
• «Війна триває і важливо будувати витрати так, аби вони наближали перемогу», – Олександр Коваль (44)
• Арсенал боєприпасів виявили у квартирі рівнянина (44)
• Стала жертвою шахраїв, намагаючись отримати соціальну допомогу (42)
• Чим корисний часник? (41)
• Порошок, гель або капсули – все про засоби для прання (40)
• Шоколадно-ванільні сирники з вишнями (40)
• Чудовий спосіб, як очистити конфорки до стану нових всього за 10 хвилин (38)
• Які страви не можна готувати в алюмінієвому посуді? (30)
• Що можна додати в дешевий шампунь, щоб поліпшити його якість та ефективність? (29)
• Навіщо кидати в блендер кульки, зроблені з алюмінієвої фольги? (29)
• Як надати першу допомогу при опіках? (29)
• Продавала цигарки (27)
• Для чого варто купувати найдешевше туалетне мило? (27)
• Спеції, які варто додати до кави для покращення роботи мозку (26)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"