Як розповів директор фтизіопульмонологічного медичного центру Федір Аврука, враховуючи програму медичних гарантій, яка почне діяти з 1 квітня, дуже важливо налагодити співпрацю між первинною та третинною ланкою. Нагадаємо, що у цьому році з’явилося 7 нових пакетів надання послуг, серед яких «Туберкульоз на первинному рівні медичної допомоги». Що і стало поштовхом для створення нової навчальної бази.
«Дуже велика частина повноважень і контроль за амбулаторним етапом лікування хворих на туберкульоз перекладається на сімейних лікарів. Донедавна сімейні лікарі мали дуже опосередковане відношення до хворих на цю недугу. Тому для того, щоб була конструктивна робота між основним закладом, фтизіопульмонологічним центром та первинною медичною допомогою ми створили цей тренінговий центр. Будемо ділитися досвідом. Вчити не тільки в напрямку фтизіатрії, але й у інших речах, які дадуть нам ефективну співпрацю і, відповідно, результат», – прокоментував Федір Аврука.
Зі свого боку голова обласної ради Сергій Кондрачук зауважив, що на минулій сесії обласної ради було прийнято «Обласну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2021-2023 року». Він висловив сподівання, що це буде одним із перших кроків до сучасного якісного ремонту, який давно потрібно зробити в Центрі, щоби лікарі нарешті мали гідні умови для роботи, а пацієнти – все необхідне, щоб отримувати якісні медичні послуги.
«Я переконаний, що цей крок – дуже важливий, і це дасть змогу вирішити проблемні питання, які є в цій галузі», – додав Сергій Кондрачук.
Під час урочистого відкриття було вручено Почесні грамоти та пам’ятні знаки чотирьом лікарям центру за високий професіоналізм та з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.
Перше навчання відбулося для головних лікарів первинної медичної допомоги міста та області. За словами Федора Авруки, навчання планують проводити приблизно раз у два тижні. Викладачами будуть не тільки спеціалісти фтизіопульмонологічного центру, але й колеги з Львівської та Вінницької кафедр. Це будуть як теоретичні, так і практичні заняття.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |