Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №461 від 12.08.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Марш

Німці попросили пробачення

Рівне стало одним з сімнадцяти міст України, у яких проходить Всеукраїнська акція “Марш Життя”. Нещодавно до міста завітала делегація з Німеччини з вибаченнями від імені німецького народу за вчинки батьків і дідів, які під час Великої Вітчизняної війни воювали проти українців.

Спершу у Рівному відбулися молебні та богослужіння. Потім іноземні гості та священики різних конфесій пройшлися жалобною ходою від Свято-Покровського собору до урочища “Сосенки”, де у 1941 році розстріляли понад 17 тисяч євреїв.

- Ця хода - це акт каяття за невинно пролиту кров, - розповідає координатор Рівненської міжцерковної ради Володимир ІЛЬЧУК. - У ній беруть участь онуки конкретних учасників Великої Вітчизняної війни з німецького боку. Нове покоління німців зрозуміло, що саме вони несуть відповідальність перед постраждалими народами.

Ініціатива проведення акції належить німецькій стороні. Як зазначив керівник Рівненського представництва акції “Марш Життя” Ханс-Петер БЕCТЕК, вони повністю визнають провину за вчинені злодіяння, гоніння і масові розстріли місцевих жителів. “Коли наша церква почала займатися цим питанням, ми зрозуміли, що наші предки були представниками фашистського рейху. Тому захотіли приїхати до України і попросити пробачення у всього українського народу. Хочу сказати, що мені дуже прикро”.

Рівняни з розумінням поставилися до приїзду іноземних гостей і теж долучилися до жалобної ходи. У багатьох з них під час війни загинули родичі, але за щиросердні покаяння німців вони готові пробачити фашистським загарбникам минулі події. “Мама розповідала, що коли розпочалася війна, їй виповнилося 10 років. Вони, голодні діточки, приходили до будинку, де жили німецькі офіцери. І один добрий німець приносив цим дітям буханки хліба з їдальні. Це була жорстока війна, це був фашизм і дійсно багато людей від нього постраждало, але я вірю, що Бог дасть німцям покаяння, і пробачить. Вважаю, що й нам слід каятися, бо навіть якщо то була оборонна війна, наші батьки все-одно вбивали людей. Сьогодні день великого каяття”, - висловила свою думку учасниця жалобної ходи Людмила ЗАРЕМБІНСЬКА.

Вже декілька років німецька делегація їздить країнами Європи. Наша країна стала п’ятою за ліком. Після України німці відвідають інші країни, які постраждали від фашистської окупації.

12.08.2010Володимир СТРУС



Рівне-Ракурс №10 від 12.08.2010p. 
На головну сторінку