Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №466 від 16.09.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Малий бізнес на грані виживання або бізнес по-українськи

Малий бізнес на грані виживання або бізнес по-українськи

Приватний підприємець для більшості державних установ - це одне з небагатьох фінансових джерел для наповнення бюджету. Хабарі та откати у підприємництві вже нікого не дивують. Вони вжилися в українському бізнесі настільки, що підприємці вже хапаються за голову - як вижити?

Колись один мій знайомий підприємець сказав, що скоро малого бізнесу в Україні не буде. Тоді я не надала великого значення словам мого співрозмовника. Та тепер я розумію, що він мав на увазі.

Вижити малому бізнесу, зокрема у сфері обслуговування, зараз дуже важко.

Щоб висвітлити дуже актуальну та болючу тему для багатьох підприємців, ми для прикладу взяли заклади обслуговування та ринки у Рівному.

Влада їх не лише не підтримує, але й сприяє руйнуванню. Новий податковий кодекс, згідно з яким податкова інспекція, виявивши ті чи інші правопорушення може здійснювати перевірки у будь-яких час і скільки завгодно, просто унеможливлює нормальне ведення бізнесу та отримання прибутків.

- Та про які прибутки взагалі йдеться, - обурюється підприємець одного з кафе-барів, - якщо до нас постійно приходять перевіряючі, останнім часом занадто часто, і всім треба платити, бо у них є план. Оренду потрібно сплачувати щомісяця - шалені гроші, комунальні платежі, податки, за ліцензію, зарплату людям, - усім треба заплатити, щоб якось вижити. Тільки собі не залишається уже нічого, на жаль. А прибутки наразі мізерні, бо і самі люди не мають таких статків, навіть, щоб прийти нормально пообідати.

Останнім часом у нашому місті спостерігається тенденція до закриття багатьох кафе, супермаркетів, торгових точок. Поки одні заклади відкривають свої двері, інші, не витримавши конкуренції, - зачиняються.

До чого призводить закриття таких закладів не важко здогадатися. Податкова інспекція не отримає чималих сум податків, власники орендодавці не одержать доходів і приміщення простоюватимуть, люди залишаться без роботи.

Чи вплинуло закриття деяких закладів на сплату податків до державної податкової адміністрації, ми дізнавалися у керівника державної інспекції Рівного Михайла КАЛИТЮКА.

Як пояснив керівник, закриття деяких закладів харчування не вплинуло на надходження податків до ДПА, оскільки у них є стабільна кількість платників податків, а так би мовити дрібні, тобто єдиний податок, ролі великої не відіграють - один пішов, інший прийшов.

Біда у тому, що працівники податкової навіть не зацікавлені, щоб той чи інший підприємець все-таки не зник з малого бізнесу, а нормально працював, а разом з ним створювали власну справу і нові бізнесмени.

До нововигаданих податків на приватного підприємця лягає і податок до пенсійного фонду, а це 200 гривень. Підприємці, які мають свої кіоски на ринку, уже підраховують збитки - при нинішніх торгах можна лише на хліб заробити.

А у власників кафе та ресторанів відбуваються ще й постійні перевірки з податкової, санстанції, управління торгівлі. На жаль, з нашим недосконалим законодавством порушення у закладах харчування завжди можна знайти. Є кафе, які готують на газовому балоні, де поруч офісні приміщення. Їх же не закривають...

Яскравим прикладом нашого горе-законодавства є рішення депутатів міської ради закрити літній майданчик у ресторані швидкого харчування “Інтермеццо”. Як пояснив начальник Управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування ІГОР ОСТАПЕНКО, земля для літнього майданчика використовувалась не за цільовим призначенням. Подавати заяву на цільове призначення повинен банк, у якого ресторан орендує землю. Він же перебуває у стадії ліквідації, тобто займатися цим не зацікавлений. Підприємці ресторану у безвихідному становищі, тільки облаштували майданчик, а його вже закрили. А незабаром і заклад закриють взагалі, бо у таких умовах працюєш тільки у мінус, як поділився з один з директорів ресторану.

От вам і система ведення бізнесу. Держава не зацікавлена у продуктивному розвитку економіки, коли підприємці сплачують податки, платять оренду, дають людям роботу, а отже, зарплату; вона постійно посилається на недосконалі закони, які чимало перешкоджають веденню успішного бізнесу.

Доки законодавство залишатиметься у такому стані, будуть численні пертурбації - одні відкриватимуться, інші - ліквідуватимуться. Як із забороною ігрових автоматів, які згодом перетворилися на секонд-хенди, а незабаром і тих не буде - уряд заборонив імпорт цієї групи товарів. Таким чином Кабмін вирішив підтримати українську легку промисловість. Хтозна, можливо хоч це допоможе українській промисловості.

16.09.2010Влада ВЛАСОВА.



Рівне-Ракурс №10 від 16.09.2010p. 
На головну сторінку