Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №476 від 03.12.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Приємне знайомство

Василь АНТОНЮК: “Реанімація Дубна буде відчутною”

Василь АНТОНЮК: “Реанімація Дубна буде відчутною”

Цьогорічна перемога на виборах міського голови Дубна Василя Михайловича Антонюка не стала несподіванкою для тих людей, які знають його вже багато років. Він завжди чесно і сумлінно працював, ніколи не відмовляв у допомозі навіть незнайомим, свято вірив у силу щирого бажання щось змінити на краще. Його простота у спілкуванні приваблювала своєю невимушеністю пересічних дубенчан, однак лише у владний кабінетах далеко у Києві знали, що наполегливість і настирливість, з якими він намагається вирішити важливі для рідного міста питання, не мають меж. І відступали…

Ми зустрілися з Василем Михайловичем у перший день його роботи на посаді міського голови Дубна. Позаду перша сесія міської ради, знайомство з депутатами, перші кадрові зміни. На часі - нові плани та проекти.

- Василю Михайловичу, приміть наші щирі вітання з перемогою! Ви уже знаєте з чого саме розпочнете роботу на новій посаді?

- Спершу, хочу щиро подякувати дубенчанам за їх довіру, яку тепер щодня виправдовуватиму своєю наполегливою роботою на благо нашого прекрасного міста і його мешканців зокрема. А працювати, між іншим, є над чим.

Комунальна сфера Дубна, у першу чергу галузь утримання будинків, знаходиться у катастрофічному стані: ЖЕКів вже немає, а ОСББ лише на папері. Ситуація подібна до тієї, коли після розпаду СРСР колгоспи розвалили, а фермерські господарства ще не створили, що у свою чергу призвело до повного краху цієї галузі. Відповідно і гроші, які отримує Рівненщина саме на ці програми, проходять повз наше місто. Цього допускати не можна.

Переконаний, що роботу варто розпочати із реорганізації ЖЕКів і об’єднання їх у цілісну структуру, яка матиме новий статус і міцну матеріальну базу. Тим часом розвитку набуде рух ОСББ. Ці два напрямки діятимуть паралельно, що дозволить грамотно освоювати державні кошти, спрямовані у галузь житлово-комунального господарства, та зміцнити житловий фонд як такий.

Дехто усміхнеться і скаже, що це неможливо. Але повірте, що у такому ж стані я колись приймав Дубноводоканал. Це було збиткове підприємство з величезними боргами, без матеріальної бази, але з катастрофічним станом мереж. І за чотири роки планомірної, поступової роботи, наш водоканал став лідером своєї галузі в Україні й увійшов до десятки (!) найкращих підприємств системи житлово-комунального господарства серед 300 тисяч підприємств ЖКГ різної форми власності України. І я як керівник невимовно цим пишаюся.

Сьогодні це, певне, єдине в Україні комунальне підприємство, яке стабільно й ефективно працює, і досягнення якого свідчать про те, що немає нічого неможливого. Дубноводоканал нагородили сертифікатом “Підприємство року” та золотою медаллю, а мене як директора - державною нагородою - орденом за професійну діяльність. Такі ж зміни я планую провести і в місті.

Маю на меті реанімувати комбінат благоустрою. Вважаю, що такими питаннями як озеленення, освітлення міста, світлофорне господарство, ремонт доріг тощо, повинна займатися окрема структура. Навіть проблема з безпритульними собаками, яка сьогодні є у кожному населеному пункті, ніколи не вирішиться без ефективного органу управління, який би за це відповідав. Якщо говорити про ремонт доріг, то варто починати із асфальтування вулиць, які не мають твердого покриття і несуть бруд у міс-то. Адже скільки б ми не прибирали, без вирішення цієї проблеми, чистіше не стане.

І нарешті, варто добре обміркувати бюджет Дубна на 2011 рік, який повинен бути, у першу чергу, адресним. Треба чітко визначити, яким чином розподілити гроші, щоб не обділити жодну галузь.

- Для впровадження таких ідей потрібні ще й серйозні кадрові зміни…

- Безумовно, що вони будуть. Скажу більше, до роботи повернуться знані у місті люди, які вміють працювати. Важливо і те, що усі перетворення відбуватимуться власними силами, без залучення іногородніх фірм.

- А чи матимете ви підтримку депутатів для запровадження своїх ідей?

- Як засвідчила перша сесія міської ради, консолідація сил буде. Із 36 обраних людьми депутатів, 25 - підтримували позицію міського голови, тобто мою. Мені пощастило, що на цих виборах дубенчани підтримали усю мою команду і сьогодні ці люди сприятимуть реалізації моїх ідей через раду. Це важливо. До речі, секретарем Дубноради став досвідчений, хоча і молодий, журналіст Павло Березовський.

- А чи є вже напрацювання щодо того, як залучати до господарської діяльності вашого міста інвесторів, адже на одних відрахуваннях і податках достатньо бюджет не наповниш?

- Цілком з вами погоджуюся: місто зможе ожити лише тоді, коли у нього почнуть вкладати гроші. Я вже маю певні напрацювання щодо залучення інвесторів, але офіційно заявляти про це ще не готовий.

- Тоді може скажете, коли Дубенський замок врешті отримає статус національного?

- Він мав його отримати ще під час відзначення 900-річчя нашого міста, тобто 13 років тому. Навіть документи були готові. Але… І святкування не відбулося, таке як планувалося, і про замок всі забули. Вдруге це питання можна було пролобіювати під кінець каденції Ющенка, але знову таки не було кому цим займатися. Тому статус національного є вершиною моєї роботи на посаді міського голови Дубна. Принаймні у розрізі культурного розвитку міста. Я поверну Дубну славу культурного історичного центру, сприятиму реконструкції прекрасних пам’яток архітектури, аналогів яких в Україні немає. І після цих зрушень зелений туризм розвиватиметься у Дубні як одна із головних галузей економіки.

Усе вищезазначене свідчить лише про одне: містом потрібно займатися, а для цього у виконкомі має бути дисципліна, на важливих посадах повинні працювати відповідальні люди, з допомогою яких, я крок за кроком реалізовуватиму заплановані зміни. Швидко? Ні, однак з гарантією.

03.12.2010Любов РОМАНЮКРівне-Ракурс №10 від 03.12.2010p. 
На головну сторінку