Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №202 від 24.08.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Народні традиції

“Древлянські джерела” повертаються

Після дворічної перерви в Рівному знову відбулося відкриття Міжнародного молодіжного фестивалю традиційної народної культури “Древлянські джерела”, який уже давно (кожного непарного року) стає окрасою культурного життя міста під час святкувань, пов’язаних з Незалежністю нашої країни (організатори - фольклорний гурт “Веснянка” Рівненського міського Палацу дітей та молоді, Рівненська обласна молодіжна громадська організація - “Творче об’єднання “Древлянські джерела” та відділ культури Рівненського міськвиконкому). Фестиваль, за котрим усі встигли скучити, буде вже п’ятим за ліком, проте мета його за впродовж усіх цих років залишається незмінною - залучення дітей та молоді до вивчення, успадкування, збереження та популяризації фольклору, народних історико-культурних традицій, звичаїв і обрядів України, та ознайомлення з традиційною народною культурою різних країн та націй.

За словами директора фестивалю, заслуженого працівника культури України Віктора КОВАЛЬЧУКА, поруч із молоддю участь у “Древлянських джерелах” братимуть також і носії традицій народної культури - люди похилого віку, адже без поєднання людей різного віку, і успадкування молоддю усіх звичаїв і обрядів, у нашого народу немає майбутнього.

За попередні роки, на фестивалі у Рівному побували близько 120-ти фольклорних колективів з різних куточків світу, якщо враховувати те, що кожен з них налічує 30-35 учасників, то можна сміливо говорити про культурний обмін між країнами, що, без сумніву, допоможе Україні швидше війти до європейського й світового культурного простору.

Здобув фестиваль і міжнародне визнання - він внесений до календарів таких поважних організацій, що співпрацюють з ЮНЕСКО, як CIOFF (Міжнародна Рада Організацій Фестивалів Фольклору) та IOF (Міжнародна Організація з Народної Творчості). Учасниками цьогорічного фестивалю народної культури “Древлянські джерела” стануть представники Португалії, Мексики, Франції, Вірменії, Чаду, Литви, Грузії, Великобританії, а Польща буде представлена аж двома колективами. Щоправда, є один невеличкий нюанс: за правилами уже згадуваної СIOFF, представники різних країн на можуть брати участь у конкурсній програмі, адже не можна об’єктивно оцінити абсолютно різний і неповторний фольклор різних народів. А от серед українських колективів, географія яких не менш широка, конкурс відбудеться.

Поважне журі, очолюване професором з Петербургу, доктором мистецтвознавства, відомим композитором, заслуженим діячем мистецтв України та Польщі, українцем за походженням Ігорем Мацієвським, матиме непросте завдання - визначити найкращих серед представників нашої країни. Не буду вдаватися у складні професійні критерії, за якими це робитиметься. Скажу лише, що перевага надаватиметься тим колективам, які найбільш природно уособлюватимуть звичаї та обряди саме того окремо взятого регіону, який презентують.

Урочисте відкриття фестивалю відбулося 22 серпня в Міському Палаці дітей та молоді. Там же і тоді ж колективи-учасники влаштували й презентаційні виступи. Інші ж заходи фестивалю пройшли переважно на вулицях та майданах міста. Відвідали наші гості й інші райони області, а також сусідню Волинь, жителі якої також виявили бажання доторкнутися до джерел творчості нашого поліського краю. Завершилося це свято народної творчості святковим концертом та феєрверком на Майдані Незалежності Рівного 24 серпня.

24.08.2005Павло ДУТКО



Рівне-Ракурс №10 від 24.08.2005p. 
На головну сторінку