За словами начальника управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в Рівненській області Віктора ГАЛАЙСЬКОГО, переважно підроблені купюри виявлялися працівниками банківських установ після проведення інкасації з торгових об’єктів.
Зазвичай підроблені купюри збуваються у вечірній та нічний період у торгових точках, які не обладнані спеціальними пристроями для швидкої перевірки грошових коштів на предмет їх дійсності, а саме: у нічних тютюнових кіосках, магазинах та на автозаправних станціях.
У поточному році за фактами виявлення та збуту підроблених грошей порушили 10 кримінальних справ, на розгляд суду скерували дві за чотирма злочинами. Покарання не забариться.
Наприклад, у Костополі місцевий мешканець розраховувався вночі на АЗС підробленою купюрою номіналом 200 гривень. У травні 2010 року за скоєння злочину, передбаченого ст.199 КК України (виготовлення, зберігання, придбання, з метою збуту або збут підроблених грошей) фальшивомонетника засудили до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки.
А співробітники Березнівського райвідділу затримали молодика, який підробленими грошима розраховувався у кафе за алкогольні напої. У жовтні 2010 року його також засудили до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки.