Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №481 від 30.12.2010p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Штрафи повертаються

Не платиш вчасно - переплатиш завчасно

Верховна Рада України таки відновила стягнення пені за прострочення оплати житлово-комунальних послуг. Починаючи з 1 січня 2011 року, українців ставитимуть на “лічильник”.

За прийняття в цілому відповідного законопроекту 7013 (розроблений Кабінетом Міністрів) проголосувало 255 депутатів при мінімально необхідних 226.

Документ передбачає, що розрахунок і стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася, починаючи з 1 січня 2011 року. Пеня 0,1 відсотка на день від суми заборгованості нараховуватиметься мешканцям-боржникам житлово-комунальних послуг.

“Проблема розрахунків населення та погашення громадянами заборгованості за спожиті комунальні послуги характерна для всіх регіонів Україні. Основними причинами такої ситуації є відсутність механізму примусового стягнення заборгованості, малоефективні заходи впливу на неплатників”, - говорять в ЖКГ Рівненщини. Також у жеках запевняють, що відновлення пені не вплине на соціально незахищені верстви населення, оскільки вони отримують субсидії і своєчасно розраховуються за спожиті послуги.

Окремим рішенням Рада також доручила Кабінету Міністрів протягом 1 кварталу 2011 року забезпечити ліквідацію заборгованості із зарплати на підприємствах всіх форм власності і надати відповідну інформацію до парламенту до 1 квітня 2011.

Нагадаємо, що тією ж радою, але у 1996 році було заборонено стягувати пеню в 1996 році у зв’язку з масовими затримками виплати заробітних плат і пенсій. Очевидно вирішивши, що світова криза минула, борги із зарплати та інших грошових виплатах погашені, безробіття зникло як таке, Уряд ініціював розгляд вказаного законопроекту, адже за словами влади - життя в Україні поступово покращується та налагоджується стабільна ситуація в економіці та соціальній сфері. Цікаво, хто із жителів цієї держави думає інакше?

Та якщо зробити нескладні математичні розрахунки, виходить, що за рік може набігти до 40 відсотків до вартості послуг. Якщо врахувати, що одночасно готуються зміни до інших законів, згідно з якими майно боржників дозволять відбирати без рішення суду і, навіть, без присутності боржника! Це створить можливість для аферистів, у змові з недобросовісними комунальниками, вільно заходити в будь-яке помешкання, особливо, якщо його господарі старі та немічні, інваліди, або перебувають на заробітках.

До того ж і сам механізм оплати за комунальні послуги не є таким досконалим, як би того хотілося, адже з квитанціями доводиться бігати за кількома адресами, та й частенько ці квитанції не доходять до адресата, навіть якщо той ревно бажає розрахуватися перед державою за надані йому комунальні “блага”. А потім, хто винен? Звичайно, що споживач. Хто ж іще? Людина, яка працює щодня з 9-ї до 18-ї, практично не має можливості сплатити вчасно за комунальні послуги. А оплата через Інтернет, яка була прийнятна для багатьох зайнятих людей, для застарілих жеків - щось зі сфери фантастики. Складається враження, що нас свідомо намагаються перетворити на націю боржників. Адже таких людей легше приручити, а потім керувати ними.

30.12.2010Алла БІДЮК



Рівне-Ракурс №10 від 30.12.2010p. 
На головну сторінку