Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №484 від 20.01.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Налякайте грип салом

Налякайте грип салом

Українська класика жанру: хотіли - як краще, вийшло - як завжди. Це ми про грип та застуду. Понад тиждень у рівнян під ногами мокро від потепління, танення снігу та неприбраних від нього тротуарів. Від мокрих ніг мокро й під носами, а грипозні канікули вже позаду. Повсюди на вулицях та у транспорті чути кашель і чхання.

Щоправда, багато снігу у Польщі та Німеччині, але про грипозні німецькі канікули ніхто не чув, еге ж? От цікаво, наші можновладці, які дружать з польським містом Пйотрков-Трибунальськи, наприклад, дізнавалися, чому там не закривають шкіл на карантин?..

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров’я передбачає, що за сезон 2010-2011 років в Україні перехворіє на грип та ГРВІ 3,5 мільйона людей. Українські спеціалісти прогнозують, що епідемія триватиме з грудня по березень.

Про те, як зміцнити імунну систему, щоб вона давала відсіч грипу, підлікувати “хроніку”, щоб не отримати загострення, розповідає Валентина КОПЕЛЬ, лікар-санолог ОЦЗ:

- Я раджу спробувати фітотерапію. Можна вдома приготувати альтернативу аптечним засобам для підвищення захисних сил організму. Візьміть дві столові ложки соку червоного буряка, 0,25 літра кефіру, 1 чайну ложку сиропу шипшини, сік половини лимона. Перемішайте і вживайте, розділивши на 2 частини - зранку і ввечері, 10 днів, з десятиденною перервою між кожним курсом (всього три курси).

А ось ще один чудовий рецепт для цих же цілей: 1/2 головки часнику дрібно покришити з половинкою лимона, а затим залити 2 склянками окропу і залишити на добу. Зберігайте в холодильнику, приймайте щоранку на тщесерце по столовій ложці 2 тижні.

- А як щодо вітамінів? Час від часу чути то “за”, то “проти”?

- Статистика свідчить: вітаміни - це прекрасно, але від грипу вони не рятують. Вітамінна профілактика має загальнозміцнювальний характер і безпосередньо на вірус грипу не впливає. Ефективність такого засобу захисту ледве досягає 45 відсотків, що, до речі, теж непогано в комплексній профілактиці грипу.

Налякайте грип салом. Власне, цього традиційно улюбленого всіма продукту та ще з часничком і цибулею страшенно бояться віруси грипу. На такому стародавньому способі стимулювання організму наполягає академік Сергій Безшапочний. Для ефективної протидії захворюванню слід щоденно вживати сало. За словами академіка, воно є одним із найкращих фітонцидів, якими тільки й слід лікувати людину третього тисячоліття, знесилену безконтрольним вживанням антибіотиків. У поєднанні з часником і цибулею сало дасть відсіч будь-яким вірусам і застудам. Але за умови правильного дихання і повній відмові від антибіотиків, - переконує академік. Правильне дихання - це дихання через ніс, оскільки в організм інфекція потрапляє переважно через рот, а ніс має цілісну систему захисних фільтрів, які убезпечують легені від мікробів і вірусів.

Окрім цього, відрегулюйте своє харчування. Печінка виробляє захисників нашого імунітету - антитіла й інтерферони, і для повноцінного імунітету вона повинна бути здоровою й необтяженою жирною їжею. Насамперед, “б’є” по печінці червоне м’ясо (свинина і яловичина), а також алкоголь та копченості. Віддавайте перевагу курці, кролику, морській рибі.

Розпочніть щоденно їсти цільнозернові каші: вони багаті на клітковину, яка очищує кишківник, діючи, як скребок. Це відмінна профілактика дисбактеріозу кишківника (через нього слабнуть захисні сили організму).

Займіться обливанням. Ця процедура добре тренує судини. Подразнення шкірних рецепторів при обливанні холодною водою викликає реакцію схожу на стрес. При цьому виділяється гормон стресу - адреналін, який звужує судини, перешкоджаючи віддачі тепла. А після такої процедури організм починає виділяти інші гормони і судини розширюються.

Почніть з температури води +34-360С, кожні 3-5 днів знижуючи на 1-20С, доводячи її протягом 2-3-х місяців до +10-120С. Протягом перших днів обливайте лише нижню частину тіла, поступово піднімаючись до плечей, голови.

Після кожної такої водної процедури розтирайте тіло махровим рушником. Якщо обливання - надто екстремальна для вас процедура, замініть її контрастним душем, просто чергуючи прохолодну воду з теплою.

А ще влаштовуйте водні процедури для свого носа. Робити це слід так: наберіть воду в долоню, втягніть її носом і випустіть. І так 3-4 рази щоранку. Така процедура посилює кровообіг у носоглотці і притік до цієї ділянки протизапальних речовин, створюючи місцевий імунітет.

20.01.2011Ольга ЯРОШ



Рівне-Ракурс №10 від 20.01.2011p. 
На головну сторінку