Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №486 від 03.02.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

У хімкабінетах з’являться реактиви

Бюджет Рівного на 2011 рік надзвичайно складний - запевняють чиновники різних управлінь. Не виключенням стало і управління освіти, хоча там до останнього дня сподівалися, що контрольна цифра, доведена Мінфіном України, таки збільшиться і дихати освітянам стане легше.

- Дива не сталося, - констатує начальник міського управління освіти Василь ХАРКОВЕЦЬ, - однак завдячуючи особистій позиції міського голові Володимира Хомка, який з розумінням ставиться до галузі освіти, нам додали 20 мільйонів гривень. Це означає, що усі захищені статті бюджету - зарплата освітян, комунальні платежі, продукти харчування тощо - будуть закриті. Разом з тим, маємо гроші, хоча і невеликі, на розвиток.

За 3,7 мільйона гривень із бюджету розвитку ми зможемо провести капітальний ремонт та реконструкцію частини приміщень низки шкіл та дошкільних закладів.

- Які заклади потребують найбільшого втручання?

- Одразу виносимо за дужки ЗОШ №14, будівництвом якої займатиметься УКБ. У тринадцяти садочках ми запланували провести ремонт труб у підвальних приміщеннях, оскільки під час підготовчого аналізу стану будівель прийшли до висновку, що через свої специфічні особливості дошкільні заклади потребують реконструкції систем тепло- та водопостачання. У 31 освітянських об’єктах ми проведемо часткові капітальні ремонти, те, що наразі кон-че потрібно закладу: ремонт частини покрівлі, заміна сантехобладнання, підлоги тощо.

Окремим рядком йде дитячий садочок №55, який став переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку міс-цевого самоврядування. Загальна сума передбачена на оновлення закладу становить 1,1 мільйона гривень: 500 тисяч гривень - з Держбюджету, 600 тисяч - з місцевого за підтримки партнерів. У садочку проведуть повну заміну вікон, утеплення, ущільнення тощо за програмою енергозбереження.

- Міська влада передбачила гроші на харчування дітей?

- Харчування в садочках залишається практично на торішньому рівні: 5,05 копійок на одну дитину виділяється з міського бюд-жету, решту доплачують батьки. Дітям з особливими потребами передбачено 12 гривень.

- А на підручники для учнів шкіл будуть гроші?

- Забезпечення учнів підручниками повістю лежить на наших плечах. Ми знайшли можливість передбачити гроші на послуги з їх доставки, тому як тільки книжки надрукують, ми відразу їх привеземо до рівненських закладів ос-віти.

Проблема в іншому, у зв’язку із скасуванням, а потім поверненням 12-річної системи освіти, не вистачає підручників за 10 клас. На жаль, це залежить не від нас.

- Яким чином плануєте збагачувати матеріальну базу рівненських шкіл?

- 100 тисяч гривень спрямовуємо на дитячу спортивну школу №1. Близько 60 тисяч гривень витратимо на борцівський килим і 40 тисяч - на ремонт батутної сітки.

Маю зазначити, що закладені кошти і на закупівлю двох мультимедійних проекторів. Крім цього, вперше за останні роки кабінети хімії отримають реактиви, які до цього адміністрації шкіл змушені були купувати за власний кошт.

- Чи передбачаються найближчим часом зміни у системі освіти?

- Подібні питання вирішуються не на місцевому рівні, єдине, що можу сказати, це те, що на рівні міста ми затвердили Програму “Розвитку освіти на 2011-2015 роки”. Там чітко виписані кроки розвитку на найближчу п’ятирічку.

- Як вирішуватиме проблему недозавантаженості шкіл?

- Вихід завжди є. Недовантажених шкіл у Рівному декілька: ЗОШ №5, 6, 24 тощо. Але на мою думку, це явище тимчасове, оскільки навіть у наступному навчальному році першачків буде на 10 класів більше, тобто на 300 учнів, ніж у цьому. Сподіваюся, що після забудови мікрорайону біля вулиці Струтинська, побільшає учнів і у ЗОШ №24.

- Скільки потрібно років нашим закладам освіти, аби вони змогли повністю відмовитися від батьківської допомоги?

- На жаль, сьогодні без батьківської допомоги жоден заклад освіти повноцінно функціонувати не зможе. Єдине, має бути чітка відкритість. Це не забороняється державою, але має відбуватися прозоро. Для цього управління освіти підготувало усю норматив-ну базу для діяльності різного виду піклувальних рад, батьківських комітетів тощо. Батьки бачитимуть куди і на що були спрямовані кошти. Почнемо із себе і на найближчій відкритій нараді за участю заступника міського голови Галини Кульчинської проаналізуємо порівняльну таблицю бюджету міста у галузі і розповімо, куди і на що йдуть виділені гроші.

03.02.2011Любов РОМАНЮКРівне-Ракурс №10 від 03.02.2011p. 
На головну сторінку