Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №493 від 24.03.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Депутат на роботі

Василь ВЛАСЕНКО: “Нинішній міський бюджет - найгірший за останні роки”

Василь ВЛАСЕНКО: “Нинішній міський бюджет - найгірший за останні роки”

Ми звикли бачити депутатів різних рівнів або під час передвиборчої кампанії, або ж на сесіях. Це правильно, але з багатьма з них цікаво спілкуватися не під час виконаннями ними громадських обов’язків, а так би мовити, у “мирний час” - тобто на їх робочих місцях. Саме тому ми започатковуємо рубрику “Депутат на роботі”, першим героєм якої став депутат Рівненької міської ради від політичної партії “Сильна Україна”, директор Рівненської філії “Приватбанку” Василь Федорович ВЛАСЕНКО.

- Василю Федоровичу, зважаючи на те, що ви є депутатом Рівненської міської ради другу каденцію поспіль, чи змінився і як депутатський корпус ради після осінніх виборів торік?

- Варто зазначити, що до свого першого обрання депутатом, я чотири роки був членом міськвиконкому і багато працював з депутатами Рівнеради. На мою думку, поки зарано говорити наскільки і в який бік змінився наш депутатський корпус. З об’єктивних причин стало більше депутатів, які представляють “протестні” партії, прийшло в раду багато нових людей. Це показали вже перші сесії новообраної міської ради. Однак сьогодні я бачу, як депутатський корпус дорослішає, рішення стають виваженішими, а робота - більш конструктивною. Вважаю, що цьому сприяє активна і зважена позиція міського голови Володимира Хомка та нового секретаря ради Андрія Грещука. Вони багато працюють з депутатами, обговорюють питання, розгляд яких заплановано на сесії, і прислухаються до думки народообранців. Таким чином, рівень ефективності роботи ради суттєво збільшується.

- Ви фінансист із більш як п’ятнадцятирічним досвідом керування однією з найбільших фінансових установ області. Скажіть, будь ласка, як ви оцінюєте цьогорічний міський бюджет?

- На жаль, бюджет обласного центру на 2011 рік набагато гірший за подібні документи минулих років. Він розроблявся на новій податковій базі, тому частина податкових надходжень вже була зібрана. У таких умовах нормально працювати було дуже важко.

Безумовно, реформи країні потрібні, податкову та пенсійну системи потрібно змінювати, однак у мене виникає запитання - чи вдалий для цього час?! Фінансова криза 2009 року дуже сильно вдарила по вітчизняній економіці, а сьогодні ми спостерігаємо, як кризові хвилі знову бумерангом б’ють по Україні. Реформи - це завжди труднощі на першому етапі, і їх плюси будуть бачити прості громадяни лише з часом. Саме в цьому і є складність нинішнього моменту.

- На Вашу думку, враховуючи усі неоднозначності цього періоду, в чому повинні бути пріоритети для міського господарства у 2011 році?

- Проблем, які потребують швидкого вирішення в Рівному, надзвичайно багато. Це ремонт доріг, ліфтів, дахів, утеплення будинків, комунікацій. Цей перелік можна було б продовжувати ще довго, однак на все потрібні кошти. Ми прийняли у рамках нинішнього бюджету досить багато гарних програм, але вони можуть здійснитися лише за умови перевиконання доходної частини бюджету. Сподіватимемося, що так воно і буде.

Що ж до невідкладних проектів, то, на мою думку, насамперед потрібно звернути увагу на створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. ЖЕКи довели свою неефективність і саме ОСББ можуть фактично за ті самі доволі невеликі кошти забезпечити якісну роботу комунальної галузі. Потрібно також, попри всі проблеми, продовжити програми з енергозбереження разом з міжнародними організаціями. Ми продовжуємо серйозно займатися проблемою так званих малих архітектурних форм - тобто кіосків, гаражів й інших об’єктів, які аж ніяк не прикрашають обласний центр. У цьому питанні громадськість теж повинна сказати своє слово. Рівне - завжди було зеленим містом, з великою кількістю парків та скверів, і таким воно і повинно залишитися і в жодному випадку не перетворитися в суцільний гаражно-кіосковий конгломерат.

24.03.2011Записав Володимир КОНЄВ



Рівне-Ракурс №10 від 24.03.2011p. 
На головну сторінку