Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №232 від 23.03.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Є тема

Обережно, туберкульоз!

З’явилася нова форма хвороби, зумовлена СНІДом

Не всі знають, що минулого року Україна пережила «ювілей» туберкульозу: рівень захворюваності перейшов епідеміологічний поріг десяти років тому. І як медики не намагаються приборкати паличку Коха, однак, успіхів досягли незначних. Епідемічна ситуація з туберкульозу залишається серйозною проблемою. За десять останніх років середній рівень захворюваності на туберкульоз в Україні збільшився майже вдвічі і досяг показника 95 випадків на 100 тисяч населення.

Про проблеми, пов’язані із розповсюдженням страшної недуги, говорили учасники круглого столу в обласному центрі здоров’я - головний спеціаліст-епідеміолог управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Яценя, генеральний директор ТМО «Фтизіатрія», головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру «Новостав» Ярослав Ничипорчук, заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Ординський та ін.

Сьогодні на обліку в протитуберкульозній службі області перебуває понад 15 тисяч хворих на туберкульоз, із них 4227 - діти до 14 років і 481 підліток. Найбільший рівень захворюваності дітей на туберкульоз зафіксовано в Рівненському, Володимирецькому і Березнівському районах. На жаль, стверджували фахівці, останнім часом зросла кількість тяжких і занедбаних форм туберкульозу, з’явилися нові проблеми – розвиток мультирезистентного туберкульозу, який не піддається стандартному лікуванню, а також туберкульозу, зумовленого Снідом, який широко поширюється. Він у 30 разів підвищує ризик захворювання на туберкульоз, що стало причиною смертності ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

Учасники «круглого столу» прийняли рішення надіслати своє звернення до Президента України, Голови Верховної Ради, Прем’єр-міністра з проханням терміново реформувати систему боротьби з туберкульозом і встановити суворий контроль за її діяльністю. Це лихо є проблемою, розв’язати яку зусиллями місцевої влади неможливо.

Варто знати, що для того, щоб зменшити ризик і не захворіти на туберкульоз, необхідно, перш за все, вести здоровий спосіб життя: не палити, не зловживати алкоголем, добре харчуватися та не переохолоджуватися. А при перших ознаках хвороби не потрібно зволікати із зверненням до лікаря.

І ще. Найбільш надійним профілактичним засобом індивідуального захисту від туберкульозу та його вилікування у 90 відсотках випадків є добре харчування та гідні умови життя.

23.03.2006Оксана САВЧУК



Рівне-Ракурс №10 від 23.03.2006p. 
На головну сторінку