Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №498 від 28.04.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сторінка історії

Героїзм без надії на вдячність

Героїзм без надії на вдячність

26 квітня біля пам’ятника Жертвам Чорнобильської катастрофи зібралося чимало людей. Можна було побачити особовий склад Управління МНС України в Рівненській області, керівництво області, мерії міста та декого з тих, кому довелося ліквідовувати страшну аварію.

- Аварія на Чорнобильській атомній станції навіки вкарбувала в пам’ять мужність і героїзм тисяч людей, - розповідає начальник центру пропаганди ГУ МНС в Рівненській області Микола ПРОКОПЧУК. - Лише з Рівненської області активну участь у подоланні наслідків Чорнобильської катастрофи брали 4 тисячі 792 ліквідатори. Вони першими стали грудьми проти стихії, яку спричинив вибух четвертого реактора. Через атомне пекло, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, пройшли сотні тисяч людей: атомники, будівельники, військовослужбовці, правоохоронці, медичні працівники, і, звісно ж, працівники пожежної охорони - 83 чоловіки з Рівненщини, яким також належить значна роль у подоланні наслідків катастрофи.

Як ліквідатор, котрий працював безпосередньо в зоні пошкодженого реактора, голова обласної ради Юрій КІЧАТИЙ, зазначив: “Дзвони Чорнобиля не стихають. Чверть століття вони відлунюють в мільйонах українських родин: хтось втратив близьких, хтось - рідні домівки, десятки тисяч - здоров’я та надію на майбутнє. Наша земля і досі не може оговтатися від тієї екологічної катастрофи, понад половина території нашої області і дотепер уражена радіацією”.

Однак для більшості ліквідаторів Чорнобильська трагедія є сумною і болючою темою навіть не через моторошні спогади, які щодня приходять уночі, а через те, що гарантовані державою пільги для людей, які рятували країну від атомної катастрофи, залишилися тільки на папері. “П’ять відсотків до пенсії - це все, на що спромоглася наша влада. Це дяка тим, хто рятував світ”, - сумно зазначає ветеран органів внутрішніх справ, підполковник Федір ОКСЕНЮК.

Однак за словами голови облради, цьогоріч Президент України врешті змусив світову спільноту згадати про Чорнобильську катастрофу. Йдеться не лише про будівництво об’єкта “Укриття”, а й про відновлення радіоактивно забруднених територій, належне соціальне забезпечення ліквідаторів та громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Варто зауважити, що рішенням Рівненської обласної ради передбачено 50 тисяч гривень на відзначення 25-х роковин Чорнобильської трагедії, зокрема, на виплату матеріальної допомоги ліквідаторам.

Нині на Рівненщині проживає понад 380 тисяч постраждалих громадян, із них 4452 ліквідатори. За шістьма бюджетними програмами області передбачено понад 150 мільйонів гривень для виплати пільг і компенсацій чорнобильцям Рівненщини. Соціальний захист населення, потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачає доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, видатки на безкоштовне харчування дітей, а також оздоровлення та лікування.

За словами губернатора Рівненщини Василя БЕРТАША, реабілітації потребують і радіоактивно забруднені території краю. Після трагедії минуло чверть віку, а в області їх залишається понад 55 відсотків (11 тисяч кілометрів квадратних). Шість районів області - Березнівський, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Рокитнівський, Сарненський та місто Кузнецовськ - зазнали радіоактивного впливу внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. На ураженій території - 339 населених пунктів.

28.04.2011



Рівне-Ракурс №10 від 28.04.2011p. 
На головну сторінку