Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №504 від 09.06.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Думка фахівця

Від 10 до 30 відсотків бензину – фальсифікат

Від 10 до 30 відсотків бензину – фальсифікат

Віталій ПЕРШОГУБА: “Найбільший ризик заправитися неякісним паливом – на небрендових АЗС”

У той час, як Євросоюз уже давно вимагає від України переходити на новий стандарт якості бензину Євро-5, у нас не діє навіть застарілий для європейців - Євро-2. Україна 48-ма у світі за якістю бензину. Такий рейтинг за підсумками минулого року склав Міжнародний центр контролю за якістю пального. Отже, найкращий у світі бензин продають у Німеччині. Срібна нагорода - в Японії, а на третій сходинці - ціла низка країн ЄС. В Україні ж, за оцінками різних експертів, від 10 до 30 відсотків бензину - фальсифікат.

- Хоча насправді, що розливають на наших заправках - не знає ніхто, бо системний контроль просто відсутній, - вважає координатор торгової марки “ОЛАС” Віталій ПЕРШОГУБА (на фото). - А тому в Україні, за підрахунками фахівців об’єднання споживачів нафтопродуктів, від 20 до 30 відсотків бензину неналежної якості. Кажуть, найчастіше неякісне пальне роблять з відходів. У нашій країні, крім великих заводів, також діють десятки малих нафтопереробних підприємств - потенційних виробників неякісного бензину, які просто не здатні встановити, що отримали на виході. Адже лабораторії з контролю якості на таких міні-заводах зазвичай відсутні. Так само їх немає і в поодиноких заправок чи дрібних мереж АЗС.

Найбільший ризик заправитися неякісним пальним - на так званих “no name”, тобто небрендових АЗС, які просто називаються “Заправка”, “АЗС” чи мають якусь назву, яка невідома споживачам. Але навіть розкручений бренд не завжди гарантує високу якість нафтопродукту: треба знати, в кого ви берете, дивитись, скільки компанія працює на ринку нафтопродуктів і завдяки чому вона тримається на цьому ринку. Ще хотів би акцентувати на тому, що керівників багатьох відомих мереж АЗС ми не знаємо і ніколи не побачимо. Проте на Рівненщині бездоганно працюють брендові мережі, керівники яких живуть поряд з вами, шановні власники транспортних засобів, і доступні для спілкування та вирішення ваших проблем у разі їх виникнення.

Цього року фахівці Держспоживстандарту перевірили майже тисячу заправок - приблизно кожну сьому. Порушення виявили на більшості станцій і понад мільйон літрів пального вилучили з продажу. Але все це - результат перевірки документів. Що саме заливають у баки наших авто - держава не знає. Грошей на аналізи не дають, тоді як аналіз кожного зразка - це сотні гривень. Аналітики підрахували: щоб належно контролювати якість пального в масштабах країни, треба в десять разів більше коштів, ніж Держспоживстандарт отримав минулого року на дослідження всіх товарів - від харчів до одягу.

Існує якесь нерозуміння в держави, коли розподіляють бюджетні кошти: найперше - потрібно підтримувати не вітчизняного виробника, а вітчизняного споживача. Дати гроші на перевірки готові самі ж учасники ринку: вони також зацікавлені в усуненні з ринку “бодяги” та збільшенні кількості своїх клієнтів. Щоправда, спочатку треба змінити законодавство. Та поки система контролю запрацює, мережа АЗС “ОЛАС” радить водіям заправлятися лише на тих заправках, які вони добре знають.

09.06.2011



Рівне-Ракурс №10 від 09.06.2011p. 
На головну сторінку