Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №531 від 15.12.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Дата

Пам’ятаючи подвиги минулого

Пам’ятаючи подвиги минулого

14 грудня в Україні визначено Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, адже саме в грудні, через сім місяців після трагедії, над блоком був зведений об’єкт “Укриття”.

Для вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС прийняли рішення відзначати цей день на загальнодержавному рівні. Адже у пам’яті людській завжди буде велика повага до тих, хто своєю працею, подвигом, ціною власного здоров’я, а для деяких і ціною життя, боровся з невидимим лихом. Саме ліквідатори у перші дні, місяці змогли локалізувати зруйнований реактор, заховавши його в бетонний “Саркофаг”. Майже півроку тривав цей жертовний акт ліквідаторів. Саме так назвали у народі героїв, які на очах всього світу здійснили свій колективний подвиг.

У ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції брало участь 550 працівників управління внутрішніх справ Рівненщини.

Про ліквідацію наслідків страшної аварії та участі в ній наших земляків дізнаємося із сторінок газет 25-річної давнини. Зі сторінок пожовклої від часу газети “Радянський міліціонер”, виринає розповідь про Сергія Прачука. Перебуваючи на чергуванні, молодий правоохоронець сам кинувся гасити пожежу в житловому будинку. Господиня, вісімдесятирічна бабуся, щойно вийшовши з палаючого будинку, повідомила, що там знаходяться два газові балони. Від вогню вони роздулися і готові були будь-якої миті вибухнути. Запобігаючи біді, Сергій Михайлович кинувся в палаючий будинок. Завчасно облившись водою, він виніс балони у безпечне місце. Ризикуючи собою, герой врятував життя не одній людині.

Коли начальникові Червоноармійського райвідділу міліції прийшла вказівка направити в зону ліквідації правоохоронців, з болем у серці він повідомляв кожному про цю звістку. Серед них був Володимир Швайка, Володимир Семеренко, Віктор Собчук, Степан Крисюк, Віктор Дудко, Анатолій Кузьмич, Степан Фаєвський, Віталій Меснікович, Богдан Пархута, Анатолій Омелянський, Анатолій Юрчук, Олександр Глібов, Василь Кундеус, Віталій Бойко та інші.

25 років відділяє нас від тієї трагічної події, коли 26 квітня 1986 року відбулася аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день може й незримо, але кожному змінив долю. Тому ми завжди повинні пам’ятати тих, хто ціною свого життя та здоров’я захищав людей від дії безжального атому.

15.12.2011



Рівне-Ракурс №10 від 15.12.2011p. 
На головну сторінку