Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №533 від 29.12.2011p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#На озброєння

Святкове застілля,

або Щоб вранці не боліла голова

Для багатьох головним критерієм відмінно проведеного Нового року є уривчасті спогади про свято. Мовляв, було так здорово, що я нічого не пам’ятаю. Але якщо у ваші плани не входить “напитися так, щоб було соромно, але не знаючи перед ким”, то притримуйтесь деяких правил застілля.

До того, як

По-перше, перед зустріччю Нового року потрібно ґрунтовно виспатися. Гуляти-то всю ніч доведеться, а алкоголь до сну аж ніяк не хилить. Якщо не вдалося добре виспатися вночі напередодні, можна урвати годинки 3-4 сну вдень або ввечері 31 грудня. Тільки не перестарайтеся, а то прокинетеся вже в новому році.

По-друге. Як правило, найчастіше ми сідаємо за стіл голодними. Весь день провівши в очікуванні свята, людина зазвичай нічого не їсть і не п’є. Не варто забувати, що на голодний шлунок сп’яніння приходить у рази швидше. Так що, поголодувавши весь день, можна легко напитися в першу ж годину свого застілля, так і не спробувавши нічого. Тому рекомендується вдень і за 3-4 години до застілля поїсти чогось жирного і гарячого, бажано супу або м’ясного бульйону з овочами. Непогано підійде і добра порція холодцю. Важливо, щоб обсяг з’їденого був досить великим. Тоді алкоголь, наче зв’язується в цьому обсязі і бере участь у процесі травлення.

Багато медиків вважають небажаним використовувати в якості закуски картоплю, вона тільки підсилює дію алкоголю. З’їдені під чарочку солодощі - теж не краща закусь, підшлункова залоза від цього “підсаджується”. Інша річ - соління, які сприяють виведенню алкоголю з організму. Не дарма здавна солоним огірочком горілочку закушують.

Тепер про дози алкоголю. Тут є несподівана особливість. Пити маленькими дозами - “наперстками”, але у великих кількостях, небезпечно. Алкоголь у цих випадках починає всмоктуватися вже в роті, а попереду ще кишечник, печінка. Як не дивно, краще вже випити залпом стакан під добру закуску.

Ще одне зовсім не зайве спостереження. Буквально за годинку до початку головного дійства сміливо ковтайте 5-6 таблеток, а то й пачку активованого вугілля (з розрахунку 1 таблетка на 10 кілограмів вашої ваги). Шкоди від цього жодної, а от користь очевидна. Вугілля виробляє адсорбуючий ефект, вбираючи випитий алкоголь, майже, як промокашка - чорнило. Зрозуміло, ввібрати все випите не зможе, але допомагатиме якийсь час орга-нізму “триматися” - напевно. Особливо відчайдушні сподобляються жахнути заздалегідь півсклянки рослинного маслечка, щоб воно обволокло стінки шлунка і перешкоджало засвоєнню алкоголю. Метод у цілому дієвий, хоча кому як - за смаком. Сьорбнути разом такий обсяг рослинного масла зможе не кожен.

І ще одна порада із серії “до того, як”. Години за чотири до старту бенкету можна випити 50-100 грамів горілки або склянку вина (залежно від того, що буде вживатися протягом ночі) і закусити чимось м’ясним. Організм проходить своєрідну репетицію застілля і більш підготовлений до “основного процесу”.

Після того, як

Але якщо похмілля все-таки настало, а життя триває. Що ж робити? Намагайтеся прийняти душ. Нехай це буде на межі ваших можливостей, але самопочуття поліпшить кардинально. Те-пер можна приступити до самого лікування.

І тут варіантів безліч.

1. Найкращий засіб від похмілля, підтверджений часом, - розсіл або маринад капустяний, огірковий, помідорний. Саме ці продукти знімають обтяжливі відчуття похмільного стану - депресію, м’язову слабкість і серцеві перебої, тому що допомагають відновити електролітний баланс в організмі. Але, на жаль, вихід з похмілля таким засобом можливий не завжди.

2. Прийміть таблетку аспірину.

3. Добре, якщо ви заздалегідь зварили насичений компот із сухофруктів: у ньому і фруктоза, і калій, і натрій. Це якраз те, що допоможе очистити організм від токсинів. Розсіл гірше: натрію в ньому багато, а ось необхідного калію зовсім мало. Якщо компоту немає, допоможе неміцний чай з медом і лимоном. Так само стане в нагоді кефір, кисле молоко і ряжанка.

4. Прийміть таблетку по- лівітамінів (у ній повинні бути присутніми вітаміни С, А, Е (антиоксиданти), група В і мікроелементи (магній);

5. Відчувши голод, з’їжте яйце (можна сире), запивши томатним соком. Дуже добре допомагають насичені супи: уха, шурпа, хаш.

Якщо сьогодні у ваші плани знову пити не входить зовсім, то ви можете зробити щось з нижченаведеного:

• Прийняти 2-3 таблетки імпортного розчинного аспірину або 10 таблеток активованого вугілля (до слова, було б куди краще, якби ви прийняли аспірин перед сном, але що вже про це тепер-то...).

• Налити 20 крапель м’ятного спирту в склянку холодної води і негайно випити.

• Чарку горілки змішати з кількома ложками сметани, додати ложку меду, шматочки льоду, прикрасити лимоном і пити повільно.

• Рекомендується рясне пиття, міцний солодкий чай, кава. Особливо корисні мінеральні води: “Боржомі”, “Нарзан” до

1,5 - 2 літрів протягом дня. Перед використанням дайте воді відстоятися, щоб вийшов газ.

• Корисно прийняти відвар з 4 ст. ложок подрібнених плодів шипшини, 1 ст. ложки звіробою (без лапок не “Звіробоя”, а саме звіробою), 2 ст. ложок пустирника, 3 ст. ложок меду.

А як у них?

У французів - це часниковий суп. Спосіб приготування: шматок французького батона з великою кількістю дрібно нарізаного часнику заливають окропом і настоюють кілька хвилин.

Японці дихають через марлеву пов’язку, змочену саке.

Монголи воліють розтовкти сушені баранячі очі, кинути у чверть літра томатного соку і випити.

Американські ковбої похмеляються, звичайно ж, кока-колою.

Але досить про сумне. Скоро Новий рік, зустрінемо його весело і без надмірностей.

29.12.2011



Рівне-Ракурс №10 від 29.12.2011p. 
На головну сторінку