Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №546 від 05.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Долаємо втому

Весняна хандра небезпечна

Весною день стає довшим, сонячного проміння більше. Здавалося б організм повинен з подякою відгукнутися на природні “подарунки”. Однак відбувається інше - багатьох у березневі дні мучить хандра. Людина відчуває так званий весняний синдром втоми. Ці причини на перший погляд банальні - збій біологічного годинника і дефіцит вітамінів.

А ще люди після довготривалої зими відчувають дефіцит ультрафіолету, який підтримує організм в тонусі, а також страждають авітамінозом. Як наслідок, часті хвороби, дратівливість, сонливість. Медики констатують, що довгоочікувана весна для багатьох стає періодом загострень. Причина також, часті магнітні збурення, адже весна - це і зміни температурного режиму, і той же дефіцит ультрафіолету та вітамінів. Фахівці стверджують, що під удар насамперед потрапляють народжені у листопаді, грудні, січні та лютому. “Зимові” люди зазвичай більш активні й агресивні від природи, тому й важко переносять сезонний перехід. У них часто болить голова, з’являється безпідставна агресія. Буває, що такі люди не відповідають за свої вчинки і часто поводяться неадекватно. Тому їм інколи потрібна допомога спеціаліста, адже самотужки важко впоратися зі своїм психічним станом. Ті, хто не відносить себе до зимових людей і не страждає депресивними станами, також не позбавлені проблем переходу від однієї пори року до іншої. Приміром, у них частіше трапляються захворювання на ГРВІ та інші вірусниі інфекції, оскільки організм ослаблений і чутливий до будь-якого роду вірусних інфекцій, що супроводжуються кашлем, нежиттю, підвищенням температури тіла.

Якщо вести мову про дефіцит ультрафіолету, який вражає нас на початку весни, коли небо постійно затягнуте хмарами, то його відсутність не слід недооцінювати. Саме це часто стає причиною підвищеної втоми й апатичного стану через дефіцит вітаміну Д, що спричиняє порушення фосфорно-кальцієвого обміну, підвищується чутливість до змін погоди і понижує опірність організму. Дехто радить відвідувати солярій і користуватися спеціальними лампами, аби компенсувати нестачу сонячного проміння, хтось рекомендує вживати спеціальні препарати, що допомагають стабілізувати стан організму.

Загалом панацеї від примх весняної погоди і нашої хандри немає, але є декілька корисних порад, які зможуть стати у нагоді і допоможуть здолати неприємні відчуття.

Наприклад, підкріплення свого організму вітамінами, як у вигляді таблеток, так і живими фруктами. Особливу увагу приділяти вітаміну Е. Але вживаючи таблетовані вітаміни, необхідно порадитися з лікарем для визначення необхідної дози їх вживання.

А ще, радять фахівці, не варто поспішати знімати з себе теплий одяг з першим проміннями сонця, оскільки переохолодження стає часто причиною захворювання.

05.04.2012Віктор МЕЖОВ



Рівне-Ракурс №10 від 05.04.2012p. 
На головну сторінку