Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №548 від 19.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Продовжуючи тему

Сім’ї потрібно берегти

Минулого тижня уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко відвідав Рівненщину, у рамках якої побував у Рівненському будинку дитини, де зустрівся з прийомними батьками, батьками-вихователями. Не залишив поза увагою і роботу соціальних служб.

- Сьогодні, як ніколи, необхідно розвивати діяльність соціальних служб, - розповідає Уповноважений Президента з прав дитини Юрій ПАВЛЕНКО. - Нам не потрібно збільшення кількості чиновників, інспекторів, тобто тих, хто контролює і наказує. Сьогодні нашим завданням є збільшити кількість соціальних працівників, які надають допомогу сім’ї і вчасно реагують на проблеми неблагополучної родини. Переконаний, що краще за маму і тата для дитини нікого немає. І якщо в силах держави вчасно допомогти родині - це потрібно робити негайно. Зберегти і допомогти сім’ї - це завдання номер один. Якщо ж цього зробити неможливо, дитину потрібно терміново забирати із сім’ї, аби не зашкодити її фізичному та психологічному здоров’ю.

За півроку роботи на цій посаді, найбільше скарг до Павленка надходило з приводу врегулювання внутрішньо-сімейних конфліктів. Йдеться про розлучення, коли батьки розстаються і ділять дитину, як майно. Вони просто не спроможні між собою домовитися. Тому він досить часто виступає у таких випадках посередником. “У таких ситуаціях необхідна третя особа, яка примусить батьків сісти за стіл переговорів і пояснить, що вони своїми діями просто знущаються над дитиною. У більшості випадків все закінчується позитивно. Навіть, коли суперечка точиться навколо міжнародного шлюбу”.

Дитяча злочинність

Юрій Павленко відвідав також Дубенську виховну колонію. Під час поїздки він поспілкувався з ув’язненими виховної колонії та вивчив роботу закладу. Зараз в установі перебуває 141 засуджений (78 - неповнолітні). Більшість із них мають короткі терміни за незначні злочини, як-то крадіжки мобільних телефонів. Юрій Павленко зазначив, що за подібні злочини неповнолітніх не варто ізолювати. А коли діти відбувають умовний термін покарання, їм необхідно насамперед надати психологічну, педагогічну, корекційну та соціальну допомогу, щоб дитина не скоювала повторний злочин. Водночас усі працівники виховної колонії мусять адаптувати неповнолітніх до життя на волі. Тоді на допомогу приходить ювенальна юстиція.

- Ювенальна юстиція - це заходи, які вживаються державними органами і структурами стосовно дитини, яка вчинила злочин і є засудженою, - розповідає уповноважений Президента з прав дитини Юрій ПАВЛЕНКО. - Вони враховують, що злочинець-дитина потребує захисту, можливо і від самого себе. Тобто, ювенальна юстиція жодним чином не стосується внутрішньо-сімейних проблем, позбавлення батьківських прав. Ювенальна юстиція - це зовсім інше законодавство, яке регламентується кримінально-процесуальним кодексом, кримінальним кодексом і судочинством. Ювенальна юстиція передбачає перехід від карального правосуддя, стосовно дитини, до виховного. Знаходження і застосування відносно дитини багатьох форм, за яких позбавлення волі є крайнім заходом і воно стосується лише тяжких форм злочинів.

19.04.2012Юлія ГОЛИК



Рівне-Ракурс №10 від 19.04.2012p. 
На головну сторінку