Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №548 від 19.04.2012p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Консультація

Серце вилікують білі гриби

Серце вилікують білі гриби

В Україні близько 25 мільйонів хворих страждають від хвороб серцево-судинної системи, а показних смертності від них становить 66%, що є найвищим у світі.

Якщо раніше від хвороб серця та судин потерпали зазвичай люди похилого віку, то сьогодні цей недуг відчутно помолодшав. І виною тому, як не прикро, є ми самі.

Неякісне харчування, сидячий спосіб життя, неправильний режим дня, постійні стреси - основні чинники наших серцевих хвороб. Важливо, що 20 відсотків людей, які помирають від інфарктів або гострої серцевої недостатності, навіть і не підозрюють, що у них проблеми з серцем. Тому, щоб не допустити серцевих захворювань, слід уважно стежити за своїм здоров’ям.

Найпростіший спосіб перевірити своє серце запропонували японські медики. Потрібно сісти на підлогу, випрямити ноги і спробувати дотягнутися руками до кінчиків пальців на нозі. Проведені дослідження на 52 добровольцях віком від 20 до 30 років показали, що втрата гнучкості тіла супроводжується втратою гнучкості артерій, а це загрожує підвищенням кров’яного тиску і можливими серцевими неприємностями.

Науковці підкреслюють, що м’язи і зв’язки, які відповідають за гнучкість тіла, складаються із тих же матеріалів, що і стінки судин. До речі, цей тест не рекомендується проводити людям старшим 40 років, у яких трапляються часті болі в нижній частині хребта, оскільки можна викликати напад радикуліту.

Найпростішим способом зміцнення свого здоров’я є ходьба. Ходити потрібно спокійним розміреним кроком, проходячи не менше 3000 кроків у день. Таке нескладне навантаження допоможе уникнути гіподинамії. Важливо також “підгодовувати” свій організм мікроелементами, оскільки серцевому м’язові потрібні калій, магній, кальцій. Вони регулюють серцевий ритм, виводять із організму поганий холестерин і надлишкову рідину. Тому бажано включати у свій раціон сухофрукти, крупи, картоплю в “мундирі”, кисломолочні продукти, сир, морську рибу, хліб з висівками і зелень. Не забувайте вітамінізуватися, оскільки основними вітамінами для людей із захворюваннями серцево-судинної системи є вітаміни групи В. Саме вони беруть участь у регуляції скорочення серцевого м’язу, знімають спазми судин, нормалізують кровопостачання серця, перешкоджають закупорці судин.

Найкращими джерелами вітамінів групи В є темно-зелені овочі і бобові (горох, квасоля), а також риба, фрукти, цільне зерно.

Обмежуйте солоне. Виключіть із раціону продукти і напої, які збуджують центральну нервову систему і серце: міцний чай, каву, шоколад, какао, гострі приправи. Те ж саме стосується й алкоголю.

Висипайтеся. Відмовтеся від “холестеринового” м’яса (свинини). Віддавайте перевагу телятині та курятині без шкірки, в якій також багато холестерину. А ще розріджуйте кров. Коли вона густа, їй важко донести харчові речовини до клітин серця. Аби уникнути цього, пийте напої багаті вітамінами С: шипшина, журавлинний морс.

Фунгіотерапевти радять лікування серця білими грибами, тому що в них містяться речовина (алкалоїд герцинін), яка використовуються при стенокардії, миготливій аритмії і серцевій недостатності. Ця речовина добре чистить судини, а отже є природною профілактикою атеросклерозу. Для цього варто зробити настоянку: взяти 2 столових ложки сушених грибів, залити склянкою горілки і настоювати тиждень у темному місці. Пити двічі в день по чайній ложці на 0,25 склянки води.

А щоб бути певними, що з вашим “двигуном” все гаразд, необхідно регулярно проходити певні обстеження.

Наприклад, щодня регулярно вимірювати тиск, якщо відчуваєте недомагання, входите у групу ризику або перенесли серцеві захворювання. Показники АТ не повинні перевищувати 130 на 90 мм рт стовпчика, а частота серцевих скорочень - 60-80 ударів у хвилину. А ще не лінуйтеся раз у півроку робити електрокардіограму, а раз у рік не зайвим буде пройти холтерівське моніторування (реєстрація електричної активності серця протягом доби) і раз у два роки ехокардіограму (ультразвукове дослідження серця).

19.04.2012Валентина КОПЕЛЬ



Рівне-Ракурс №10 від 19.04.2012p. 
На головну сторінку