Найбільша кількість виявлених онкозахворювань - у столиці - з 1800 обстежених виявлено 12 меланом та 62 раку шкіри, у Севастополі - 4 меланоми та 13 раку шкіри. Вінницька та Рівненська області також потрапили у список, де найбільше виявлено злоякісних новоутворень: 5 меланом, 9 раку шкіри та 4 меланоми і 4 раку шкіри відповідно.
День меланоми - це програма всесвітнього визнання та значення. З 2009 року координатором проекту “Євромеланома” в Україні є професор Ольга Богомолець. Вона зазначає, що проведення Дня меланоми - це спільна робота лікарів та ЗМІ, бо для того, щоб врятувати життя, потрібно бути відповідальним, знати про небезпеку і вчасно виявляти симптоми злоякісного переродження родимки за допомогою системи “АКОРД”. “Меланома - одна з найпідступніших і агресивних пухлин шкіри. При своєчасній діагностиці і вчасно проведеного лікування життя всіх пацієнтів можна зберегти”, - наголошує Ольга БОГОМОЛЕЦЬ. Науково-технічний прогрес, зменшення озонового шару, ослаблена імунна система, хронічна депресія і стрес - це основні причини, що провокують новоутворення на шкірі та спричиняють онкозахворювання.
Меланома - це злоякісне новоутворення, що розвивається на місці вродженої пігментної плями (невуса) або на незміненій шкірі.