Яскравим прикладом такої народної допомоги є спонтанна акція протесту, яка відбулася в обласному центрі минулої п’ятниці. Сотні активістів Рівненського обласного громадського руху “Льонокомбінат”, до яких приєдналися працівники підприємства, заблокували вхід до місцевої митниці, а потім продовжили свою акцію під стінами Рівненської обласної державної адміністрації.
Що ж змусило цих людей у спекотний серпневий день вийти на вулицю на акцію протесту? Звичайний бюрократизм чиновників, які майже тиждень не могли дати дозвіл на розмитнення чергової партії промислового обладнання для відродженого Льонокомбінату.
Ось, що розповів про цю ситуацією менеджер з юридичного супроводу Льонокомбінату Віталій БЕРЕЖНЯК:
- У вівторок на Рівненську митницю прибуло обладнання для нашого підприємства. Це нова ворсувальна машина для начосу на тканинах. Обладнання було у розібраному стані, позаяк іншим способом воно не транспортується. Ми подали усі необхідні документи для отримання на митниці ворсувальної машини і почали чекати. Згідно з діючим Митним кодексом, відповідь нам повинна була надійти протягом чотирьох годин з моменту подачі документів. Я подав необхідні документи о другій годині дня, а відповідь отримав лише о десятій годині вечора. Нам відмовили і митники зажадали декларацію на кожну частину машини окремо. Ми зв’язалися з виробником обладнання і отримали документ, у якому фірма-виробник пояснює, що вантаж є однією машиною і тому не можливо давати необхідні документи на кожну її складову. Здається, на цьому інцидент повинен був бути вичерпаний, тим більше, що наше підприємство регулярно купує необхідне устаткування за кордоном (на жаль, вітчизняного обладнання нашого профілю не має), але ми знову не змогли отримати необхідне виробництву і оплачене нами обладнання.
Активісти Рівненського обласного громадського руху “Льонокомбінат”, коли довідалися про цю ситуацію, вирішили втрутитися і захистити право працівників Льонокомбінату нормально працювати, бо кожен день простою обладнання - це збитки підприємства, невиготовлена продукція, а, врешті-решт, і не отримана зарплатня, бо на відміну від чиновників, робітникам бюджет зарплату не платить, навпаки - вони відраховують частину заробленого до державної казни.
Акція виявилась напрочуд дієвою. У той самий день обладнання було розмитнене і вже цього тижня почався його монтаж та підготовка до роботи. Справді, громадськість - це велика сила, і Рівненський обласний громадський рух “Льонокомбінат” це довів. Дуже добре, що на теренах Рівненщини з’явилась потужна організація, яка може захистити інтереси людей праці, і не словом, а справами довести, що ми самі можемо зробити Україну могутньою промислово розвиненою і заможною країною, якою можна пишатися.