Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №624 від 10.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Комуналка

Готуй сани літом… і будеш з теплом

Готуй сани літом… і будеш з теплом

Кожного року з настанням холодів постає питання з опаленням приміщень. І якщо приватні будинки мають автономне опалення, і господарі самі вирішують коли топити, а коли ні, то багатоповерхівки опалюються централізовано. Централізованою системою опалення називають такий пристрій, при якому тепло виробляється в якомусь центрі, наприклад, в центральній котельній, а теплоносій по трубопроводах передає тепло нагрівальним приладам, встановленим в окремих помешканнях. Теплоносій, віддавши тепло через нагрівальні прилади повітрю помешкання, повертається по трубопроводах у котел, де його повторно нагрівають і він знову продовжує свій шлях.

Як теплоносій у системах центрального опалення використовують воду, водяну пару і повітря. Централізоване опалення забезпечує постійну температуру в помешканнях, звільняє від необхідності топити велику кількість печей, дає значну економію палива. Окрім того, при централізованому опаленні не потрібно, як при грубному, вносити в помешкання паливо, прибирати попіл та ін. Це, як кажуть, так книжка пише, а як насправді?

У 19­ти регіонах до опалення підключено всі об’єкти соцсфери

Цього року, незважаючи на те, що опалювальний сезон почався на два тижні раніше від запланованого, підключення національної системи теплокомуненерго йде згідно з графіком. По Україні 22 489 котелень (91%) вже розпочали подачу тепла. Наразі, у 19­ти регіонах всі об’єкти соціальної сфери підключено до опалення. Про це повідомив Урядовий портал, з посиланням на віце­прем’єр­міністра Олександра Вілкула.

У 19­ти областях (Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Івано­Франківській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях та в АР Крим і місті Севастополь) закінчено підключення об’єктів соціальної сфери до опалення. Загалом, по Україні до опалення вже підключено 134 258 житлових будинків (77%) в усіх 27 регіонах.

Обласні та міські чиновники прозвітувалися

Не пасе задніх і Рівненщина, напевно, тому протягом двох днів у Рівному спочатку прозвітувалися про подачу тепла в оселі мешканців у місті (під час брифінгу 7 жовтня зробив це начальник міського управління житлово­комунального господарства В’ячеслав Бережнюк), а наступного дня журналістів зібрали на прес­конференцію в ОДА (за участю заступника голови облдержадміністрації Володимира Новака, заступника голови міста Рівне Олексія Хмилецького, директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності ОДА Володимира Пшеюка та його заступника Валерія Гузя, а також директора ТОВ “Рівнетеплоенерго” Степана Коропецького).

Без тепла в Рівному лише кілька будинків

Майже усі мешканці Рівного, за винятком кількох проблемних будинків, уже мають тепло в своїх оселях. Так, із 1412 багатоповерхових будинків Рівного тепла нині не мають лише шість (станом на 7 жовтня), у цьому запевнив журналістів під час брифінгу начальник міського управління житлово­комунального господарства В’ячеслав БЕРЕЖНЮК.

­ Опалювальний сезон цього року розпочали раніше через те, що впродовж декількох днів стовпчик термометра не перевищував позначку у вісім градусів, тому міський голова підписав розпорядження починати опалювальний сезон в місті з 1 жовтня, а не з 15 числа, як було завжди. Раніше в такі короткі терміни, адже минуло всього декілька днів, теплоносій ніколи не подавався. Тому вважаю, що комунальники спрацювали доволі оперативно та за декілька днів подали тепло майже у всі будинки міста.

Місто Рівне, я думаю, сьогодні одне з найкращих міст України за кількістю будинків, до яких подано тепло. А Рівненщина сьогодні займає 3­є місце по підключенню до опалення по Україні. Попереду нас лише Закарпатська область, але там немає комунальних котелень, і Миколаївська область. На Рівненщині найбільше підключено котелень, а саме ­ 96%. Натомість у сусідній Житомирській області ­ всього 15% котелень.

З комунальними будинками проблем немає, на відміну від тих, що входять до об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та будинків житлово­будівельних кооперативів і деяких відомчих установ. Без опалення поки залишаються корпуси та гуртожитки Національного університету водного господарства і природокористування. Керівництву університету надіслано листи про необхідність підготовки до отримання тепла.

Споживачі оплачуватимуть послуги за минулорічними тарифами і лише за період фактичної подачі теплоносія на той чи інший будинок. Цьогорічні тарифи на тепло не переглядалися, тому “Рівнетеплоенерго” надсилатиме рахунки за тепло за старими нормами. У разі, якщо тепло не подавалося з першого жовтня, мешканці повинні скласти акти­претензії на адресу теплопостачальників, і в такому випадку нарахування буде зроблено саме з цього числа.

На підготовку до опалювального сезону у м.Рівне було витрачено більш як 15 мільйонів гривень. У місті цілодобово чергують 16 аварійних бригад житлово­комунальних підприємств та “Рівнетеплоенерго”. Усі двори, які постраждали під час ремонту тепломереж, будуть приведені до ладу, а у разі виникнення проблем із подачею тепла, рівняни можуть звертатися до служби оперативного реагування міськвиконкому за номером 15­53.

Рівненська область ­ одна з найкращих

Із початком осінніх холодів у Рівненській області розпочали опалювальний сезон, ­ про це повідомили обласні чиновники під час прес­конференції в ОДА, ­ тепло подається до всіх закладів соціальної сфери та житлових будинків Рівненщини. Рівненська область ­ одна з найкращих за показниками підключення теплопостачання у житлові будинки та заклади соціальної сфери. Більшість котелень в області працюють на альтернативних відновних джерелах, що дає змогу економити кошти. Рівненська область ­ серед лідерів за підключенням опалення в Україні.

­ На сьогоднішній день ми запустили всі котельні, ­ говорить заступник голови Рівненської облдержадмініст­рації Володимир НОВАК. ­ По області у повному обсязі опалюються об’єкти соціальної сфери, зокрема лікарні, дитячі садочки, школи. Так само й по житловому фонду ­ з 2908 будинків лише 4 залишаються без опалення. Зараз 67 котелень в області переведено на альтернативні відновні джерела. Це економніше у півтора­два рази і дає можливість до кінця опалювального сезону зекономити більше 2,5 мільйона гривень.

Директор ТОВ "Рівнетеп­лоенерго" Степан КОРОПЕЦЬКИЙ:

­ Мешканці Рівного будуть оплачувати згідно показів теплового лічильника, а ті, в кого ще його немає, будуть платити згідно тієї методики, яка нині існує та затверджена за нормами, тобто за 1 метр квадратний. Якщо ж теплоносій не подавався більше 12 годин, буде проводитися перерахунок. Громадяни самі повинні звернутися до працівників обслуговуючої їх котельні і повідомити про припинення теплопостачання, після цього буде проведена перевірка та перерахунок.

Загалом підготовка до опалювального сезону на Рівненщині пройшла без проблем. Єдине, з моменту подачі тепла, з технічних причин, виникли певні труднощі із гарячою водою, яка інколи текла ледь тепла. Відтак, тим мешканцям, які на це поскаржилися зробимо перерахунок. Проте на сьогодні вже все в нормі.

P.S. Як бачимо з вищенаведеного, все у нас в області з теплопостачанням чудово. І сезон розпочали завчасно і всі котельні працюють і навіть деколи вдається економити. Проте чи справді все так чудово, як про це звітують чиновники? Це знають лише ті мешканці багатоповерхівок, які досі не отримали тепла (якщо, звісно, такі є), але згодом ми про це дізнаємось, адже наші краяни не мовчатимуть, якщо в них буде не все так гладко, як у чиновників на папері. І яким чином поступлять наші можновладці в даному випадку, коли після справжнього похолодання на даний час настало справжнє “бабине літо”, чи подаватиметься тепло в оселі, а згодом за нього нараховуватиметься плата, чи знову буде розпорядження з приводу припинення подачі тепла, на цей раз через потеп­ління. Поживемо ­ побачимо. Час розставить все на місця. А з приводу потепління, то так само, як і через похолодання (коли температура протягом 3 днів нижче 8 градусів), так само і в зворотному випадку в разі потепління (якщо температура протягом трьох днів не опускається нижче 8 градусів) видається розпорядження на припинення подачі тепла, щоб люди і держава не витрачали зайві кошти. Але чи буде таке розпорядження???

10.10.2013Георгій ПАВЛОВСЬКИЙРівне-Ракурс №10 від 10.10.2013p. 
На головну сторінку