Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №624 від 10.10.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Постеріада

“UP - Ukrainian Patriots”

“UP - Ukrainian Patriots”

Здавалося б, постери, як витвір сучасного дизайну, річ суто рекламна. Здебільшого на постерах зображена реклама торгівельних марок, кінофільмів або передвиборчі гасла політиків. Використати рекламну площу плаката, щоб нагадати українцям не про героїв голлівудських кінострічок, а про видатних українців початку 20­го сторіччя вирішив молодий рівненський журналіст, дизайнер та дослідник Олег Бурячок.

В перших числах жовтня у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці Олег Бурячок представив глядачу серію постерів українських патріотів “UP ­ Ukrainian Patriots”. Дизайнер без допомоги спонсорів виготовив 12 постерів відомих українських діячів початку 20­го сторіччя.

Мета заходу ­ популяризація знань про життя і діяльність видатних патріотів України, борців за її свободу і незалежність. На 12­ти постерах зображені: Дмитро Донцов, Микола Міхновський, Євген Коновалець, Степан Бандера, Семен Петлюра, Роман Шухевич, Нестор Махно, Петро Болбочан, Тарас Бульба­Боровець, Олег Ольжич, Юрій Тютюнник, Михайло Грушевський.

Автор проекту зізнався, що відомих українців, яких він хотів презентувати було значно більше, але дизайнер зробив певний відсів кандидатів.

Не так уже й легко було відшукати якісні фото видатних патріотів України, тому Олег вирішив зробити 12 постерів на кшталт 12 апостолів руху національної ідеї або 12 календарних місяців року. На його думку, формат постеру передбачає елементи наочності, мотивації, та агітації. Це вид сучасного мистецтва. До кожного з зображених діячів автор додав певний вислів, який, на його думку, об’єднує їх усіх.

­ Це новий погляд на історичні постаті відомих українців. ­ коментує Олег Бурячок. ­ серед представлених персон є діячі, які за життя ворогували, висловлювали кардинально протилежні думки. Скажімо не сходилися в поглядах Михайло Грушевський та Микола Міхновський. Перший був впевнений, що незалежній українській державі не потрібна армія, а ось Нестор Махно повстав проти радянської армії, в лавах якої свого часу був командармом.

Серія постерів вперше була презентована на цьогорічному рок­фестивалі “Бандерштат”, де мала певний успіх. Завдяки ініціативі журналістів, виставку постерів було проведено також і в одному з житомирських кінопалаців. Після презентації було достатньо суперечливих коментарів, особливо в Інтернеті. На мою думку, проти цієї ідеї в соцмережах була спланована інтернет­атака, відбувалося свого роду цькування виставки. Зокрема були коментарі, мовляв, української нації немає, а ми малороси. Через це відбувалася сварка між тими, хто висловлювався за проект та проти нього.

Ініціатива створення пос­терів та їх виготовлення була цілком моєю. Жодних спонсорів на підтримку проекту в мене не було. Надихнуло те, що молодь нині не знає своєї історії. Тому дуже хотів би, щоб ці пос­тери наочно виставлялися в школах та вищих учбових закладах.

Створюючи серію, сам заглиблювався в історію України, відкривав для себе щось нове. Багато хто з представлених осіб поклав життя за незалежність, мало хто з них дожив хоча б до 50 років. Хтось був репресований та загинув у таборі, інший вбитий або розстріляний радянською владою. Вирішив зобразити діячів початку 20 сторіччя, тому що вважаю їх підґрунтям незалежної України, адже тоді відбувалися динамічні історичні події, в яких українські діячі брали активну участь.

Далі планую висвітлити більш ближчі історичні події, показати діячів другої половини 20 сторіччя, так званих шестидесятників, В’ячеслава Чорновола, Василя Стуса, Ліну Костенко. Зауважу, що фінансова підтримка для мене річ другорядна, головне ­ ініціативна підтримка молоді.

До відома всіх охочих!!! Побачити і оцінити виставку можна в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці, а експонується вона у відділі мистецтв з 9.00 до 19.00 щоденно (крім п’ятниці).

10.10.2013Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 10.10.2013p. 
На головну сторінку