Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №633 від 12.12.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Неправдиве повідомлення

За телефонний жарт - ув’язнення

Останніми роками явище так званого “псевдотероризму” набуло значного поширення. Після викриття правопорушники пояснюють вчинення неправдивих повідомлень про мінування здебільшого як невдалий телефонний жарт, проте відповідальність, передбачена чинним законодавством за такі дії, досить сувора.

19 листопада 2013 року надійшов анонімний телефонний дзвінок про начебто мінування громадських об’єктів в м. Дубно.

Співробітниками СБУ в Рівненській області спільно з представниками МВС було вжито комплекс невідкладних перевірочних заходів, у результаті проведення яких вибухових пристроїв за вказаними адресами виявлено не було.

Слідчими органами УМВСУ в Рівненській області було зареєстровано кримінальне провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 259 КК України “Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності” та здійснено подальші розшукові заходи щодо розшуку злочинця ним виявився місцевий мешканець, стосовно якого тривають слідчі дії.

Інший приклад ­ за здійснення неправдивого повідомлення про мінування у 2013 році Рівненським районним судом Рівненської області визнано вин­ним у скоєнні злочину за ч.1 ст.259 Кримінального кодексу України уродженця Закарпатської області і призначено покарання у вигляді ув’язнення на 2 роки та 3 місяці.

У листопаді 2012 року цей громадянин телефонував мешканцям м. Рівне та направляв їм смс­повідомлення з погрозами про мінування торгівельного центру, готелю та житлового будинку. У повідомленні було зазначено, що у вказаних громадських об’єктах начебто закладено саморобні вибухові пристрої з тротилом, кот­рі неодмінно вибухнуть, якщо він не отримає кошти у розмірі, який він визначить згодом.

Інформація про закладену вибухівку не підтвердилася. Упродовж кількох годин співробітники СБУ спільно з міліцією встановили особу аноніма.

Служба безпеки України попереджає, що завідомо неправдиве повідом­лення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, порушує безпеку суспільства, заподіює істотну майнову шкоду та призводить до інших негативних наслідків, що за таке діяння Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до шести років. За те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, ­ позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років.

12.12.2013



Рівне-Ракурс №10 від 12.12.2013p. 
На головну сторінку