Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №633 від 12.12.2013p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Інфекційна хвороба

ГРИП НЕБЕЗПЕЧНИЙ СВОЇМИ МУТАЦІЯМИ

ГРИП НЕБЕЗПЕЧНИЙ СВОЇМИ МУТАЦІЯМИ

За минулий тиждень захворюваність на грип в Україні збільшилася на 17,4%, що призвело до остаточного перевищення епідеміологічного порогу в усіх регіонах країни без винятку. Про це повідомило джерело в Міністерстві охорони здоров’я.

За його словами, найбільш серйозна ситуація сьогодні складається в центральній частині країни, особливо в українській столиці, де процес поширення вірусу посилюється великою міграцією людей із різних регіонів, які зібралися для участі в масових протестних акціях.

За минулий тиждень в Рівному

У місті Рівне за минулий тиждень з 29.11.13р.по 05.12.13р. захворіло на гострі респіраторно-вірусні інфекції 1299 осіб, із них 953 (73,3%) - діти до 18 років та 284 школяра (29,8% від всіх дітей).Захворюваність складає 519,2 на 100 тисяч населення. Епідемічний поріг для цього тижня року складає 878,1 на 100 тисяч населення.

Враховуючи епідемічну ситуацію минулого сезону та прогноз Всесвітньої організації охорони здоров’я, у наступному епідемічному сезоні 2013-2014 років у країні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А/Каліфорнія, А/Вікторія та В/Массачусетс.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим.

Перші симптоми ГРВІ: підвищена температура тіла; біль у горлі; кашель; нежить; біль у м'язах. З будь-якими з перелічених симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря - його слід викликати додому. Призначене симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання. Якщо стан хворого не погіршився, необхідно продовжити лікування вдома до повного зникнення симптомів.

Грип передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом - коли хворий кашляє, чхає чи просто говорить. Як правило, радіус зони зараження навколо людини, яка занедужала становить 2 метри. Хвора людина навіть із легкою формою грипу становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів - в середньому це 7 днів.

Якщо стан хворої людини погіршується, не треба зволікати з госпіталізацією, адже під загрозою може бути її життя. Потрібно викликати швидку чи терміново звернутися до медичного закладу, якщо наявні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя; утруднення дихання; висока температура тіла, яка довго не зменшується; багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості - надмірна сонливість чи збудженість; біль у грудній клітці; домішки крові у мокротинні; падіння артеріального тиску.

Вірус грипу небезпечний,

але не всесильний

При дотриманні кількох простих речей можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії. Уникати скупчень людей - задля зменшення вірогідності контактів із хворими, адже деякі з них є носіями вірусу ще до появи очевидних симптомів.

За необхідності користуватися одноразовими масками - щоб захистити себе чи оточуючих від можливості інфекційного зараження. Людина, яка занедужала, повинна використовувати маску лише в тому випадку, якщо їй доведеться перебувати серед здорових людей, які масками не захищені. Маска ефективна тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам’ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться.

Дотримання елементарних правил суттєво підвищить Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання.

Вакцинація від грипу

Щорічна вакцинація є безпечною і ефективною і захищає від усіх актуальних штамів грипу. Найкращий час для проведення - напередодні грипозного сезону (у вересні), але можна і впродовж всього сезону. Вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Жінки, які годують груддю, можуть бути вакциновані. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.

З метою профілактики захворювання на грип в епідсезоні 2013-2014 років можуть використовуватися вакцини, які мають державну реєстрацію та пройшли на сьогодні лабораторний конт­роль якості:

• ВАКСІГРИП/VAXIGRIP - спліт-вакцина (має матеріал трьох актуальних штамів грипу) для профілактики грипу інактивована рідка, виробництва "Санофі Пастер С. А.", Франція, сертифікат про державну реєстрацію №65/12-300200000 від 19.09.2012, термін дії до 19.09.2017;

• ВАКСІГРИП/VAXIGRIP - спліт-вакцина для профілактики грипу інактивована рідка, виробництва ТОВ "Фармекс груп", Україна (фасування з форми "in bulk" фірми-виробника "Санофі Пастер С. А.", Франція), сертифікат про державну реєстрацію №881/12-300200000 від 19.09.2012, термін дії до 19.09.2017;

• FLUARIX&trade/ФЛЮА­РИ­КС­&tra­de - інактивована спліт-вакцина для профілактики грипу, виробництва "GlaxoSmithKline Biologicals, Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co. KG", Німеччина, сертифікат про державну реєстрацію № 122/13-300200000 від 09.04.2013, термін дії до 09.04.2018;

• ІНФЛУВАК®(INFLUVAC®) - вакцина для профілактики грипу, поверхневий антиген, інактивована, виробництва "Абботт Біолоджікалз Б.В.(Abbott Biologicals B. V.)", Нідерланди, реєстраційне посвідчення № UA/13027/01/01 від 24.07.2013, термін дії до 24.07.2018.

До груп ризику входять: діти до 5 років (особливо діти до 2 років); вагітні жінки; люди віком від 65 років; люди з надмірною вагою; хворі на діабет; хворі на хронічні серцево-судинні захворювання; хворі на хронічні захворювання легенів; люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями; люди, що перебувають на імуносупресивній терапії.

Існують професійні групи ризику: медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

У сезоні 2013 року (вересень -листопад) в місті Рівне щеплено 868 осіб, що складає 0,34 % від всього населення міста. А, як відомо, для того щоб вакцинаціїя вплинула на загальну захворюваність грипом, має бути щеплено 95% населення. Спеціалістами міського Управління ГУ ДСЕС щороку проводиться вивчення ефективності вакцинації від грипу. Так ось, щороку ефективність складає біля 100 %. Тобто із щеплених майже ніхто не захворів грипом.

У місті Рівне вакцину від грипу можна придбати в мережах аптек “Віса”, “Тетрамед” , аптеці №109, 121. Вакцину бажано купляти в аптеках, які знаходяться на території або поблизу медичних закладів, щоб відразу її ввести. Перед введенням вакцини людину має оглянути лікар, повинно бути проведено вимірювання температури тіла.

12.12.2013Лікар-епідеміолог ГУ ДСЕС Світлана ЗЯТКЕВИЧ



Рівне-Ракурс №10 від 12.12.2013p. 
На головну сторінку