Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №643 від 13.02.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Засідання

Землю під забудову в Рівному прагне отримати майже три тисячі людей

Землю під забудову в Рівному прагне отримати майже три тисячі людей

Продовжує свою роботу тимчасова комісія, яка займається вивченням ситуації навколо отримання земельних ділянок. Голов­ним завданням комісії є створення принципу розподілу земельних ділянок під садівництво, городництво та індивідуальне будівництво.

Начальник управління земельних відносин Василь Парчук повідомив, що на початок цього року в черзі на земельні ділянки під індивідуальну забудову зареєстрована 2971 людина. Ця черга розподіляється на три категорії: загальна черга, першочергова черга та позачергова черга.

На початок цього року загальна черга нараховує 1414 людей. До неї ввійшли громадяни, які подали заяви на загальних засадах. Першочергова черга налічує 1399 людей. Цю чергу складають люди, які проживають у гуртожитках чи винаймають житло, воїни­інтернаціоналісти, учасники Великої Вітчизняної війни, громадяни, які мають троє чи більше неповнолітніх дітей, інваліди, біженці, а також реабілітовані та ветерани військової служби і ветерани Управління внутрішніх справ України. Позачергову чергу складають ліквідатори ­ чорнобильці, які не мають житла, а також ті жителі, які мають направлення на переселення із забруднених районів Рівненської області й люди, які проживають у ветхих будинках та будинках, які заплановані під знесення. І на початок цього року в цій черзі зареєстровано 158 людей. Голова комісії Марія Конощук зазначила, що за 22 роки черга на отримання землі практично не рухалася.

Світлана Богатирчук­Кривко, начальник Головного управління Держзем­агентства у Рівненській області, запропонувала перереєструвати чергу, аби з'ясувати, чи не змінилася кількість претендентів на отримання землі під забудову. На що депутат міської ради Юрій Запорожець відповів, що перед тим, як проводити перереєстрацію, потрібно відпрацювати чіткі норми, за якими може надаватися земля під забудову. Тому що проблемою прокладання інженерних мереж та доріг займатимуться забудовники, а, за його словами, на це грошей в бюджеті немає. Тому потрібно, щоб претенденти на земельну ділянку знали, який відсоток за прокладання інженерних мереж доведеться заплатити, ­ зазначив депутат.

Натомість Світлана Богатирчук­Кривко відповіла, що підставою для перереєст­рації черги має бути насамперед наявність права людини на отримання ділянки, а також наявність у неї пільг.

Член комісії Сергій Паладійчук, який на минулому засіданні висунув пропозицію про те, що побудова інфраструктури теж повинна бути обов’язком забудовника, дещо удосконалив свою ідею, запропонувавши, щоб надавали ділянки різні за обсягом, в залежності від спроможності людини збудувати будинок.

Обговоривши цю ідею, члени комісії постановили вже найближчим часом зібратися на засідання, щоб продовжити роботу над положеннями про надання землі.

13.02.2014Олександр ШЕВЧУК, ПікаРівне-Ракурс №10 від 13.02.2014p. 
На головну сторінку