Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №647 від 13.03.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Сесія

Рівненський мер залишився з посадою, його противники - з протестами

Рівненський мер залишився з посадою, його противники - з протестами

Останнє сесійне засідання Рівненської міської ради, яке відбулося наприкінці минулого тижня, може увійти в історію як перша серйозна спроба відправити міського голову Рівного Володимира Хомка у відставку. Намагання зробити це були й раніше, але вимоги відставки висловлювали одинаки. Цього ж разу її висловили представники громадськості, які весь революційний період були на Майдані і за це заслужили повагу городян.

Попередньо прес­служба Рівненської міської ради розповсюдила порядок денний сесійного засідання. Там були в основному земельні питання. Вони, як відомо, великого інтересу в городян не викликають, за винятком тих, коли земельні ділянки одразу десятками виділяються “потрібним” чи наближеним до влади людям. Прикладом може слугувати історія з “депутатськими садами”, що влітку минулого року “прославила” Рівне на всю Україну. Однак, незважаючи на політичну нейтральність порядку денного, перед початком засідання біля приміщення, де знаходиться сесійний зал, зібралося кілька десятків пікетувальників. А в самому залі на той час вже перебували десятки воїнів­афганців у камуфляжній формі.

На початку сесійного засідання кілька десятків активістів Рівненського Майдану підійшли до трибуни і фактично перекрили вхід до неї. До них одразу ж попрямували кілька кремезних ветеранів Афганістану.

Коли секретар міської ради хотів озвучити список присутніх на сесії представників ЗМІ, мікрофон зайняв активіст Рівненського Євромайдану Андрій Токарський. Свого часу міський голова Рівного на сесії міськради сказав йому: “Чхати я на вас хотів”. Пізніше Володимир Хомко вибачався, та було вже пізно ­ фраза, як відомо, стала крилатою і облетіла весь Інтернет. Активіст запропонував внести в порядок денний наступного сесійного засідання питання про відставку міського голови Рівного Володимира Хомка.

Підстав, як зазначалося, було кілька. З­поміж них та, що Володимир Хомко в період революційних подій звернувся до суду з позовом про заборону ставити намет перед приміщенням Рівненської ОДА, скандал з “депутатськими садами”, коли десятки земельних ділянок намагалися закрито роздати людям, наближеним до влади, та інші.

На захист Володимира Хомка вступилися священнослужителі. Вони пригадали його заслуги перед церквою. Йшлося, зокрема, про виділення бюджетних грошей на спорудження собору. Представник протестантської церкви нагадав присутнім, що свого часу 60 земельних ділянок було віддано багатодітним сім’ям Рівного. Захищали міського голову і воїни­афганці, окремі депутати Рівнеради, самі власники отриманих безкоштовно земельних ділянок ­ багатодітні матері, голови ОСББ, які отримали матеріальну підтримку від влади.

На запитання про те, звідки взялися ці люди в залі, Володимир Хомко зазначив, що не просив їх приходити. Коли самі журналісти поцікавилися цим у самих візитерів, то в приватних розмовах почули відповідь, що вони отримали звістку ­ міського голову будуть знімати і потрібно організовано прийти його захистити та привести якомога більше людей. Джерел, з яких надійшла ця звістка, вони не називали.

Заступилися за Володимира Хомка й активісти, які до революційних подій активно критикували його і закликали негайно піти у відставку. Щоправда, про декого з них нині говорять, як про претендентів на посади в команді нової влади.

Обговорення пропозиції активіста тривало годину і закінчилося тим, що поки чіпати Володимира Хомка не слід. Можна, коли меру хтось вже так не довіряє, посадити громадського контролера в його кабінет, і хай він протягом усього дня слідкує за діяльністю очільника міста. Окрім того, Володимиру Хомку було запропоновано прийти у неділю на 13­у годину на загальноміське Народне Віче та виступити перед громадою.

Тож спроба громадських активістів відправити Володимира Хомка у відставку провалилася. Як не дивно, сам мер не тримається за посаду і виступає за дочасні вибори. Принаймні, таку думку він висловив, спілкуючись з журналістами під час перер­ви у сесійному засіданні.

­ Є дуже простий спосіб виявити, чого хочуть мешканці міста ­ провести вибори. Я прихильник того, щоб їх провести дочасно. У державі відбулося дуже багато змін. Восени треба справді провести позачергові вибори. Зробити цей зріз і починати нове життя. Я рано чи пізно з цієї посади піду, але я тут залишаюся жити і зацікавлений в тому, щоб людина, яка прийде, була серйозною, щоб місто стало, принаймні, не гіршим, ­ зазначив Володимир Хомко.

Правда, чи буде він сам брати участь у виборах, міський голова не уточнював.

13.03.2014Ярослав ТАРАСЕНКО



Рівне-Ракурс №10 від 13.03.2014p. 
На головну сторінку