Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №648 від 20.03.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Актуально

Куди дівати небезпечне сміття?!

Куди дівати небезпечне сміття?!

Кілька тисяч тонн відходів побутової хімії, декілька тисяч ртутно­вмістних ламп і мільйони батарейок викидають рівняни щороку в смітник. Це стало відомо із соціологічного дослідження, яке провів Інститут глобальних стратегій управління Національного університету “Острозька академія”. Замовником опитування виступила громадська організація “Рівненський центр “Соціальне партнерство”.

Анкетування, яке проводилося серед тридцяти домогосподарств нашого міста, виявило, що усі респонденти вважають необхідним налагодити систему збору та безпечної утилізації побутових відходів, які містять небезпечні речовини. І майже половина з опитаних переконана, що цим повинна займатися міська влада. Подібну точку зору має і голова громадської організації “Рівненський центр “Соціальне партнерство” Сергій Пінчук. Нещодавно він подав позов до адмінсуду на Рівненський міськвиконком, просячи визнати протиправною його бездіяльність у сфері поводження з небезпечними відходами та забезпечити окреме збирання та утилізацію таких відходів.

Сергій Пінчук твердить: більшість мешканців міста розуміє, що у побутових відходах можуть бути небезпечні речовини, але не знають куди їх подіти. Як повідомив заступник директора Інституту глобальних стратегій управління НУ “Острозька Академія” Сергій Штурхецький, під час проведення анкетування стало відомо, що багато рівнян зберігає використані енергозберігаючі лампи з ртуттю, тому що не знають, як правильно їх утилізувати.

На думку директора ТОВ "Санком­Рівне" Святослава Євтушенка, утилізовувати та переробляти побутові відходи на Рівненщині було б значно простіше, якби запрацював сміттєпереробний завод, який нещодавно зупинився через недосконалість українського законодавства.

За словами Сергія Пінчука, адміністративний суд Рівного своєю постановою визнав діяльність виконавчого комітету Рівненської міської ради у сфері поводження з небезпечними відходами у складі побутових відходів недостатньою і зобов`язав розробити та затвердити в установленому порядку схему санітарного очищення Рівного, а також розробити схему роздільного збирання побутових відходів.

20.03.2014Олександр ШЕВЧУК, ПікаРівне-Ракурс №10 від 20.03.2014p. 
На головну сторінку