Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №654 від 30.04.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Статистика

Рівненський ливарний запрацює найближчим часом

Керівник ”Рівненського ливарного заводу” Євгеній Козаков на нараді в облдержадміністрації запевнив, що протягом найближчого місяця його підприємство запрацює.

Зустріч з працівниками заводу, представниками обласної прокуратури, міліції, юстиції, інспекції праці та фонду державного майна ініціювала обласна державна адміністрація. Її ціль - допомогти усім учасникам конфлікту якнайшвидше знайти ефективне вирішення проблеми, пов’язаної з функціонуванням заводу, адже з грудня минулого року виробництво на підприємстві призупинено.

”Сьогодні питання номер один – швидко запустити завод, щоб працівники почали отримувати зарплатню, а обласний бюджет - податки”, - наголосив на нараді голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок.

Керівник заводу Євгеній Козаков не сумнівається в ”запуску” підприємства і просить на це місяць. Каже, що для цього навіть знайшов інвестора. Євген Козаков, як ніхто інший, зацікавлений чимшвидше розпочати роботу, адже чотиримісячна зупинка йому, як власнику, коштує мільйони гривень.

Питання номер два, про яке йшлося на нараді, – виплата заборгованості заробітної плати працівникам. За словами прокурора області, представника УМВСУ в області, начальника інспекції праці області – це питання перебуває на їхньому особистому контролі. Офіційно до міліції з цього питання звернулося 72 працівники заводу. Декому з них підприємство заборгувало від 5 до 11 тисяч гривень. Яким чином люди зможуть отримати ці кошти і коли, вирішуватимуть суди. На особистому контролі питання заборгованості і в голови ОДА Сергія Рибачка.

Державна служба зайнятості продовжує роботу

Останнім часом поширюються чутки стосовно ліквідації державної служби зайнятості, тому кореспондент “Рівне Ракурса” звернувся до Державного центру зайнятості за роз’ясненням.

Ось, яку відповідь він отримав:

- Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”, який набув чинності 1 січня 2013 року, Указу Президента України “Про Державну службу зайнятості України” від 16 січня 2013 року №19 в Україні замість державної служби зайнятості, створеної в грудні 1990 року, мала бути створена Державна служба зайнятості України. Тобто державна служба зайнятості протягом трьох місяців мала змінити статус – стати центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

На період реорганізації функції Державної служби зайнятості України як центрального органу виконавчої влади її обов’язки виконував Державний центр зайнятості (відповідно до пункту 2 статті 5 Указу Президента України “Про Державну службу зайнятості України” від 16 січня 2013 року №19). Проте протягом 2013 року Державна служба зайнятості України не набула повноважень.

Враховуючи жорстку економію державних коштів, Кабінет Міністрів України (який після повернення в дію Конституції України в редакції 2004 року, набув повноважень щодо утворення та ліквідації центральних органів виконавчої влади) своєю постановою від 5 березня 2014 року №90 “Деякі питання державного управління у сфері зайнятості населення” ліквідував Державну службу зайнятості України як центральний орган виконавчої влади.

Прийняття цієї постанови жодним чином не впливає на поточну роботу служби зайнятості як централізованої системи державних установ. Державна служба зай­нятості працює в Україні 23 роки поспіль та продовжує надавати послуги населенню відповідно до чинного законодавства нашої країни – йдеться у повідомленні.

30.04.2014



Рівне-Ракурс №10 від 30.04.2014p. 
На головну сторінку