Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №660 від 12.06.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Господині на замітку

Маленькі господарські хитрощі і поради

* Якщо ви не можете відкрити скляну банку з нарізкою, покладіть її на кілька хвилин у гарячу воду, після чого вона відкриється легко.

* Щоб скляна пробка не прилипала до стінок флакона, перед тим як її заткнути, змастіть жиром.

* Щоб вийняти скляну пробку з горлечка карафи, треба влити декілька крапель рослинної олії, зігріти горлечко або обернути його гарячою ганчіркою.

* Щоб не пролити ліки або парфуми при перевезенні у валізі на далеку відстань, пробки флаконів потрібно вмочити в розплавлений парафін.

* Щоб швейні голки і в’язальні гачки краще ковзали, їх слід змастити жиром і потерти тальком. Зазвичай це доводиться робити в тих випадках, коли швейні голки або в’язальні гачки (сталеві, целулоїдні, дерев’яні) довго лежали без вживання.

* Якщо потрібно обметати петлі, отвір в одязі потрібно прорізати нагрітим і потім натертим воском ножем; віск з’єднує нитки тканини і полегшує обметування петель.

* Щоб гудзики довше не відривалися, нитку, якою пришивають гудзик, натирають воском.

* Щоб драбина не ковзала по підлозі, прибийте до нижнього краю ніжок по шматку гуми.

* Якщо ламаються нігті, час від часу кінці пальців опускайте в розм’якшене масло.

* Якщо ви прострочуєте на машині тонку тканину (шифон, жоржет, крепдешин), підкладіть під матеріал аркуш тонкого білого паперу. Буде набагато зручніше шити.

* Щоб складка на штанах трималася довше, натріть тканину з вивороту сухим милом точно по лінії складки, після чого виверніть і відпрасуйте.

* Якщо у вас залишилися маленькі обмилки, покладіть їх у тришаровий мішечок зі старих капронових панчіх або марлі і зав’яжіть його, вийде зручна мочалка з милом.

* Обмилки можна скласти в пляшку з гарячою водою. Отримане таким чином рідке мило можна вживати для миття посуду. Якщо в нього капнути нашатирного спирту і добре збовтати, мило буде придатне і для прання.

* Тютюновий запах зникне, якщо в кімнаті повісити або покласти вологу губку або ганчірку.

* Щоб довше збереглися продукти в коморі або буфеті, поставте невелику посудину з подрібненим деревним вугіллям: воно поглинає всі сторонні запахи і охороняє продукти від швидкого псування. Час від часу міняйте вугілля.

* Якщо в буфеті неприємний запах, покладіть туди на папірці мелену каву, і запах зникне.

* Якщо ви робите ремонт, перед початком ремонту покрийте підлогу мильним розчином: 20-30 грам мила на 1 літр води. Після ремонту фарба, що потрапила на підлогу легко відмиється. Цим же розчином можна покривати скло (коли фарбують рами), кахель, чавунні плити. Щоб оберегти водопровідні труби від замерзання, охолоджені частини змащують сумішшю розтопленого парафіну і гліцерину в рівних співвідношеннях.

* При в’язанні можна обійтися без сантиметра, якщо лаком для нігтів нанести на одну з в’язальних спиць ділення на сантиметри.

* Щоб духовка не пахла горілим, в неї треба покласти жменю солі.

* Осінні червоні й зелені букові і дубові листя можна зберегти блискучими і свіжими, якщо їх поставити на 30 днів в суміш гліцерину і води (у рівних частинах).

12.06.2014



Рівне-Ракурс №10 від 12.06.2014p. 
На головну сторінку