Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №662 від 26.06.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Книга Антирекордів України

Уряд продав Крим за 1 трильйон гривень?

Оскільки “приєднання” Росією Криму порушує українське та міжнародне законодавство та міжнародні договори України з Російською Федерацією, Україна подала до Європейського суду з прав людини два позови - по анексії Криму та відповідальності Росії перед Україною. Про це 3 червня заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, який також нагадав, що Генеральна прокуратура України почала розслідування відносно української власності у Криму після анексії Криму Російською Федерацією: “В рамках кримінальної справи український уряд подає позов на суму більш ніж 1 трильйон гривень”.

Декого з експертів дивує однозначність цієї суми, тобто виходить, що ми за 1 трильйон гривень ніби продаємо Крим, і після теоретичної сплати суми Росія начебто нічого не винна. Очевидно уряд має на увазі плату за конфісковане державне майно, наприклад, “Чорноморнафтогаз” і газопроводи, державні банки та виноробні підприємства, курорти та здравниці, порти і кораблі, військові частини, аеропорти та інше. Але про саму кримську землю якось забули, точніше, про компенсацію за її незаконне захоплення, а це найголовніша державна власність у Криму. Насправді, юридично Росія за кожний день анексії ще повинна платити за незаконне володіння державними землями Криму.

Стаття 390 Цивільного кодексу України “Розрахунки при витребуванні майна із чужого незаконного володіння” передбачає, що “власник майна має право вимагати від особи, яка знала або могла знати, що вона володіє майном незаконно (недобросовісного набувача), передання усіх доходів від майна, які вона одержала або могла одержати за весь час володіння ним”. Особливо цікаві слова “могла отримати”.

До 28 травня 2017 року орендна плата за перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України (18,2 тисячі гектарів) відповідно до Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України становить 100 мільйонів доларів на рік, тобто 5495 доларів за гектар на рік. І це досить маленька плата порівняно з орендою інших військових баз у світі, але в даному випадку орендується ще багато землі без споруд у вигляді полігонів, стрільбищ та іншого. Окрім того, тепер весь Крим перетворюється на військову базу Росії. Тому в умовах анексії на підставі цих цифр ми можемо визначити вартість “оренди” всієї державної землі кримського півострова, які Кремль може отримати від третіх сторін або самого себе.

Площа всієї Автономної Республіки Крим у 26081 кв. км (або 2,6 мільйона гектарів). З Республіканської програми використання та охорони земель в Автономній Республіці Крим на 2010-2015 роки можна дізнатися, що в державній власності числиться 1384,2 тисячі гектарів (або 53,1% від загальної площі респуб­ліки). Помноживши 5495 доларів за гектар на рік на 1384,2 тисячі, отримаємо суму в 7,6 млрд. доларів на рік. Ось вам і розмір щорічних компенсацій з Росії за порушення міжнародного права щодо державних земель українського Криму. Україна може отримувати цю компенсацію природним газом, який проходить через її територію на підставі рішення міжнародного суду.

26.06.2014



Рівне-Ракурс №10 від 26.06.2014p. 
На головну сторінку