Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №663 від 03.07.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Правила заготівлі

Заготівельники дарів лісу повинні знати

З метою попередження порушень, які виникають при заготівлі лісових матеріалів, ГУ Міндоходів Рівненщини звертає увагу суб’єктів господарювання на особливості встановленого на Рівненщині порядку заготівель.

Для отримання лісового квитка суб‘єкти підприємницької діяльності звертаються із попередньо погодженою обласним управлінням лісового і мисливського господарства заявкою у вказане в ній лісове господарство, де вона реєструється, а зазначені ліміти розподіляються по лісництвах.

Суб’єкти господарювання, які перебувають на податковому обліку в іншій податковій інспекції, зобов’язані стати на облік, як платники окремих видів податків у податковій інспекції за місцем заготівлі лісових ресурсів та погодити у відповідних органах місцевого самоврядування розташування пункту прийому заготовленої сировини від населення.

Відповідно до зазначених у заявці на отримання лісового квитка лімітів, СПД до отримання лісового квитка сплачує збір повністю за весь замовлений ліміт до бюджетів органів місцевого самоврядування за місцем адміністративного розташування лісових ділянок.

Спеціальний дозвіл (лісовий квиток) на заготівлю лісових ресурсів видається СПД лише після його реєстрації як платника окремого виду податку, реєстрації в сільських радах заготівельних пунктів, надання підтверджуючих документів про сплату податку на доходи фізичних осіб за попередній рік та сплати у повному обсязі нарахованої за виділений ліміт суми збору за спецвикористання лісових ресурсів.

На кожному пункті заготівлі лісових ресурсів (дикорослих плодів і ягід, грибів тощо) заготівельники зобов’язані вести закупівельні відомості, в яких зазначається порядковий номер, прізвище, ім’я та по батькові здавача, його ідентифікаційний код, кількість закупленої сировини, ціна одиниці продукції, сума, нарахована за здану сировину, утримана сума податку з доходів фізичних осіб, сума до видачі здавачу продукції та його підпис, а також Журнал обліку заготівлі лісових ресурсів, який повинен бути пронумерований, прошнурований та засвідчений печаткою і підписом упов­новаженої особи податкового органу за місцем реєстрації СПД (у т.ч. як платника окремих податків).

Суб’єкти підприємницької діяльності щоденно протягом сезону заготівлі звітують перед органами місцевого самоврядування про обсяги заготовлених лісових ресурсів і заготівельні ціни у розрізі видів цих ресурсів за попередній день по кожному заготівельному пункту, розташованому на території відповідної ради та щомісячно до 25 числа надають робочій групі з організації контролю за використанням лімітів, заготівлею лісових ресурсів, та справлянням збору за спеціальне використання лісових ресурсів при облдержадміністрації дані про кількість заготовленої ними сировини за видами лісових ресурсів у розрізі сільських, селищних рад, на території яких проводилася заготівля.

Відповідальні особи за заготівлю лісових ресурсів, призначені органами місцевого самоврядування, повинні систематично здійснювати контроль за ходом заготівлі на кожному заготівельному пункті, про що в Журналі обліку заготівлі лісових ресурсів робиться відповідний запис.

СПД (тимчасові лісокористувачі) зобов’язані подавати розрахунки збору за спеціальне використання лісових ресурсів у порядку визначеному п.334.2 статті 334 Податкового кодексу України.

Суб’єкти підприємницької діяльності відповідно до статті 168 Податкового кодексу України при закупівлі лісових ресурсів у громадян утримують податок із доходів фізичних осіб та перераховують його в бюджет протягом банківсь­кого дня, наступного за днем такої виплати з обов’язковим відображенням нарахованих, утриманих та перерахованих сум доходів та сум податку з доходів фізичних осіб у податковому розрахунку форми 1-ДФ, який подається щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу до органів державної податкової служби за місцем реєстрації в податковому органі.

У разі заготівлі лісових ресурсів від побічних лісових користувань та другорядних лісових матеріалів без спеціального дозволу до суб’єктів господарювання застосовуються штрафні (фінансові) санкції відповідно до пос­танови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року №665 “Про затверд­ження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу”.

Крім того, згідно з чинним податковим законодавством за неподання (несвоєчасне подання) розрахунків збору за спеціальне використання лісових ресурсів, несплату або порушення термінів сплати збору до бюджету до СПД також застосовуються штрафні (фінансові) санкції і пеня.

03.07.2014ГУ Міндоходів у Рівненській області



Рівне-Ракурс №10 від 03.07.2014p. 
На головну сторінку