Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №664 від 10.07.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Прес-тур

“Вікна в минуле”: історія і мистецтво

“Вікна в минуле”: історія і мистецтво

З плином часу агресивний прогрес іноді не дає можливості озирнутися, заглянути і пригадати історію, яка захована в музеях, архівах та бібліотеках. Проте громадська організація “Срібні крила”, за підтримки першого українського пива ТМ “Львівське”, вирішила відродити славетну історію ремісничого Львова, повернувши її на вулиці міста. 5 липня львів’яни та гості міста стали свідками презентації незвичайної арт-галереї під відкритим небом “Вікна в минуле”. В проекті взяли участь відомі художники з різних куточків країни, чиї авторські картини прикрасили кам’яниці у старому центрі славного міста Львова.

Мистецький погляд у минуле

Традицію дбати про культурний та історичний спадок рідного міста, яка зародилася ще за часів славетного Роберта Домса – найвідомішого власника Львівської пивоварні, підприємця й мецената – ТМ “Львівське” завжди охоче підтримує. До 300-річчя Львівської пивоварні, яке відзначатиметься за рік, бренд підтримав черговий соціально-мистецький проект “Вікна в минуле”.

У рамках арт-пленеру на фасадах кількох львівських кам’яниць у старому місті, на площі Коліївщини, українськими митцями створено серію портретів представників міських ремісничих цехів Львова 17-18 століть з відповідними гербами і атрибутикою. На портретах (стінопис), які розташували у так званих “сліпих” (замурованих) вікнах на рівні першого-четвертого поверхів кількох будинків, зображені представники різноманітних ремісничих об’єднань Львова: пивоварів, кравців, пекарів, ковалів, бондарів, купців, римарів, мечників, малярів та музикантів.

Художній нагляд за дотриманням історичної відповідності під час мистецького пленеру “Вікна в минуле” здійснював Володимир Костирко – відомий український художник, автор серії картин з історії Львова. У пленері взяли участь 12 митців з різних куточків України: місцевих майстрів представили - Володимир Костирко, Євген Равський та Ольга Кравченко; зі столиці України приїхали художники Олег та Марина Татарінови; з Миколаєва завітали Богдан та Юлія Поліщуки, з Одеси - Аліна Гордієнко, Олександр Антонюк з Хмельницького, Олександр Король з Харкова, Надія Кріворотова з Олександрії (Кіровоградська область), Юрій Павлик - з Мукачево (Закарпатська область).

Проект “Вікна в минуле” організований Львівською обласною громадською організацією “Срібні крила” спільно із мистецьким центром “Кубок Лева” за сприяння Львівської міської ради та за підтримки ТМ “Львівське”. Свідками відкриття проекту стали журналісти з різних куточків України.

Заступник генерального директора з розвитку проектів “Carlsberg Ukraine” Юрій ЗАДНІПРЯНИЙ:

– “Львівське” традиційно опікується історичною спадщиною рідного міста Лева та України в цілому. На рахунку бренда – десятки соціальних проектів різного масштабу, і сьогодні їхню колекцію попов­нили “Вікна в минуле”. Ми прагнули винести на вулиці міста живу багатогранну історію легендарного Львова, створити щось абсолютно нове, що, за задумом, має вразити не лише мешканців, а й гостей міста, та сприятиме їхньому духовному та культурному збагаченню.

Мандрівка у часі

В арт-кабаре “Кохання та пристрасті Роберта Домса” у клубі “Picasso” журналісти мали змогу отримати насолоду від танцювальних композицій – вистав у мініатюрі, які артистично поєднали музику, пластику, гумор і атмосферу традиційного кабаре. Перед глядачами виступили балет “Життя” та співачка Олеся Киричук (переможниця телепроекту “Шанс” та фіналістка шоу “Голос країни”), а в ролі режисера-постановника – заслужена артистка України Ірина Мазур.

У кабаре можна було не тільки цікаво та весело провести час за келихом вишуканого пива “Львівське Robert Doms”, а ще й зустрітися із персонажем Робертом Домсом...

Замість епілогу

Розповідь виявилася б неповною, якщо не пригадати екскурсію “Стародавнє мистецтво, що оселилось на вулицях Львова”, яку після відкриття соціально-мистецького проекту “Вікна в минуле” провів відомий у Львові гід Ігор Лильо.

Отримавши незабутні враження від перебування у місті Лева, журналісти роз’їхалися по домівках, але в їхній пам’яті надовго закарбувалися миттєвості, нехай і такі швидкоплинні, але досить лаконічні і пізнавальні. “Львівське” відкрило представникам “четвертої влади” можливість поринути в історію, дізнатись щось нове з історії старого міста і ніби переміститися на кілька століть у минуле, немов доторкнувшись до славних сторінок історичної книги України. І разом із тим насолодитися “Львівським” – першим українським пивом!

10.07.2014Георгій ПАВЛОВСЬКИЙ



Рівне-Ракурс №10 від 10.07.2014p. 
На головну сторінку