Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №668 від 07.08.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Лікарські рослини і приправи

Аніс

Аніс

Це однорічна ароматична лікарська рослина відома ще як солодкий кмин, хлібне насіння, голубиний аніс. Лікувальними властивостями володіють його коріння, стебла, листя і насіння, а тому рослину аніс, лікувальні властивості його сировини використовують в медицині.

Рослина дуже популярна в нашій країні, препарати на її основі давно і активно використовуються в традиційній і народній медицині.

З давніх часів жителі Греції, Риму застосовували плоди рослини для збудження апетиту. Вважали, що його запах нормалізує сон, роблячи його міцним і спокійним, позбавляє від безсоння.

У даний час дуже популярний анісовий чай, його використовують для зняття спазмів при бронхіті, як відхаркувальний засіб, для полегшення нападів астми. Чай корисний при захворюваннях дихальних шляхів, допоможе позбавитися від коклюшу, трахеїту, ларингіту.

Препарати на основі рослини застосовують як знеболюючий, дезінфікуючий, потогінний, жарознижуючий засіб. Аніс здатний значно поліпшити функцію шлунково-кишкового тракту, посилити перистальтику кишечника.

Краплі, настоянка з трави стимулюють моторну і секреторну функції травного апарату, володіють дезінфікуючими властивостями. Їх часто застосовують для лікування гастритів, позбавлення від метеоризму, запорів, лікують захворювання шлунка, кишечника.

Насіння входить до складу проносних, потогінних, шлункових препаратів. Їх використовують у парфумерній, харчовій, лікеро-горілчаної промисловості. Відвар насіння рослини застосовують при кишкових кровотечах, лікують запальні процеси, зменшують хворобливі відчуття при менструаціях.

Аніс здатний збільшити вироблення молока у годуючих жінок. Настій насіння, стебел рослини лікує захворювання печінки, підшлункової залози. Його застосовують для позбавлення від пневмонії, задишки, астми, ларингіту, трахеїту, дають дітям при коклюші для розрідження мокротиння. Однак які б лікувальні властивості аніс не виявляв, потрібно точно знати рецепти його застосування.

Для лікування затяжного кашлю, метеоризму, зміцнення шлунка приготуйте анісовий чай: 1 ч. л. розтертого насіння залити 1 ст. окропу, накрити тканиною, нехай постоїть хвилин 10. Процідити, пити з медом по чашечці від 2 до 5 разів на день. Такий чай дуже хороший, його дають навіть маленьким дітям.

Дуже популярне в народі анісове масло. Це масляниста рідина жовтуватого кольору, яка має приємний пряно-солодкий аромат. Ефірне масло анісу входить практично до усіх препаратів від кашлю, грудні еліксири для лікування простудних, запальних захворювань верхніх дихальних шляхів. Запах масла відлякує комах, його не терплять комарі, воші, клопи, мухи.

Відвар із коріння рослини покращує діяльність серцевого м’яза, допомагає курцям позбутися шкідливої звички.

Протипоказання щодо застосування трави анісу:

Аніс не можна застосовувати при атонії товстого кишечника, виразковій хворобі в стадії загострення, вагітності.

Масло з насіння рослини не можна приймати всередину більше тижня. При підвищеному згортанні крові його потрібно розбавляти молоком або вершками.

Тим, хто не має протипоказань, лікувальні властивості трави анісу допоможуть позбутися від гострих і хронічних недуг, допоможуть зберегти здоров’я на довгі роки.

07.08.2014



Рівне-Ракурс №10 від 07.08.2014p. 
На головну сторінку