Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №670 від 21.08.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Вирішували...

Художній музей або чергові “пікети” восени?

Художній музей або чергові “пікети” восени?

Яку перспективу невдовзі буде мати будинок колишньої жіночої консультації по вулиці Драгоманова, 9? Чи нарешті тут буде створений обласний Художній музей, або рівняни будуть спостерігати, як в старовинну будівлю водять осуджених у кайданах? Саме таким чином було поставлено питання на нараді, яка відбулася 13 серпня в приміщенні Рівненської облдержадміністрації стосовно розгляду питання про будинок по вулиці Драгоманова, 9.

Питання про те, чи має тут бути Апеляційний суд розгорілося після того, як 3 лютого 2014 року Управлінням комунальної власності Рівненської міської ради було укладено договір позички № 2039 терміном на 49 років про передачу Апеляційному суду Рівненської області будівлі колишньої жіночої консультації по вулиці Драгоманова, 9.

Місцева громада вже не вперше вимагає розірвання укладеного договору та повернення приміщення в комунальну власність міста з подальшою передачею будівлі в обласну комунальну власність для створення тут обласного Художнього музею. На нараді з два десятки громадських діячів навели свої аргументи на користь створення музею, мовляв за це діти та онуки скажуть лише спасибі. У відповідь митці чули сухі юридичні відповіді суддів Апеляційного суду, про те що договір укладено у відповідності до норм чинного законодавства. Та головне судді стверджують, що місцевий бюджет не потягне кошторис ремонту та подальше утримання музею. На що у відповідь творча інтелігенція міста відповідала, що “під лежачий камінь вода не тече”.

Як зазначив директор облмуздрамтеатру Володимир Петрів – безболісно проблему може розв’язати… лише сам Апеляційний суд, добровільно відмовившись від будівлі. Але судитися в цій справі з судом справа марна. Натомість нащадки згадають благородний жест суддів. В інших випадках, запевняє громадськість, справа може затягнутися та навіть вилитися восени в чергові “пікети” протестувальників.

На обговоренні пропонувалися варіанти іншої будівлі для Апеляційного суду. Судді ніби то мають кошти в розмірі 30 мільйонів гривень на реконструкцію Драгоманова, 9 і цей факт є безпроблемним для місцевої влади. В свою чергу від ініціаторів створення Музею на зустрічі вимагали надати підтвердження того, про наміри меценатів надати в подальшому певні кошти на реконструкцію. Художник Віктор Гвоздинський запевнив присутніх, що є чимало закордонних фондів, які непроти надати фінансову допомогу Музею, але це може відбутися лише з моменту його фактичного започаткування. Митці зазначили, що в Рівному, на відміну від багатьох інших райцентрів, за часи незалежності не було збудовано жодного нового художнього музею. Суддям дане приміщення підходить в плані зручності розташування кабінетів та залів судових засідань. Художники ж у свою чергу кажуть, що створення на Драгоманова Художнього музею в старовинній будівлі чудово впишеться в архітектурний ансамбль вулиці і буде зручним для екскурсій. А згодом тут можна буде влаштувати і пішохідну вулицю для прогулянок відпочиваючих.

Директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига заявив, що для ремонту приміщення та оснащення його меблями та комп’ютерною технікою ніби то мінімально достатньо 5,5 мільйонів гривень, а на утримання приміщення на рік необхідно буде 1,5 мільйони гривень. Дехто нарікав, що цієї суми для таких цілей буде недостатньо.

Як варіант митці запропонували суддям здійснити реконструкцію “Рівневідеокіно” для потреб Апеляційного суду, що за розрахунками спеціалістів має коштувати 8,5 мільйонів гривень. Утримання цього ж приміщення разом з комунальними платежами обійдеться в 1,1 мільйона гривень. Отже це економічно обґрунтований варіант. Лунали, навіть, пропозиції взагалі побудувати нове сучасне приміщення для суду на місці нині не працюючої автостоянки по вулиці 16 липня.

Одним з аргументів служителів феміди була фраза, а чи раптом не зашкодить грибок старого приміщення картинам музею, на що художники перепитали, а чи не вплине на здоров’я самих суддів стара пліснява.

Остаточним рішенням обговорень стало те, що ініціатори створення музею мають не пізніше 10 вересня представити чітко сформульований кошторис на розгляд комісії міськради. Тому хто переможе в цьому протистоянні - місцева феміда, чи культура, стане зрозуміло вже незабаром.

21.08.2014Олексій ПОТЯНОК



Рівне-Ракурс №10 від 21.08.2014p. 
На головну сторінку