Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №673 від 11.09.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Круглий стіл

Громадські активісти пильнуватимуть за демократичністю виборчого процесу

Громадські активісти пильнуватимуть за демократичністю виборчого процесу

Меморандум за чесні та демократичні позачергові вибори до Верховної Ради України 2014 року пропонують підписати політичним партіям та кандидатам у депутати Рівненської області місцеві громадські активісти. Ініціаторами підписання цього документа стали представники коаліції “За демократичні вибори”, яка нещодавно була створена на Рівненщині і до складу якої входять рівненські організації Комітету виборців України, Громадянської мережі ОПОРА і Руху “Чесно”.

5 вересня, в приміщенні Рівненського Будинку вчених під час “круглого столу” “Рівненщина на старті парламентської кампанії” активісти презентували Меморандум та розповіли про мету і завдання, які поставила перед собою новостворена коаліція громадських організацій.

По-перше, це сприяти недопущенню дискредитованих політиків до участі і виборах. По-друге, забезпечити максимальну демократичність процедур висунення кандидатів у депутати. І по-третє, сприя­ти донесенню до виборців об’єктивної інформації про кандидатів у депутати та перебіг виборчої кампанії.

Серед інструментів досягнення зазначених буде проведення діалогу з політичними силами щодо шляхів підвищення демократичності виборчого процесу та якості кандидатів. Також разом із предс­тавниками місцевих ЗМІ планується напрацювати засоби і шляхи донесення до виборців незаангажованої інформації, недопущення випадків “джинси” та “чорного піару”. Крім того, представники Коаліції проводитимуть моніторинг відк­ритості партійних зборів і конференцій з висунення кандидатів та аналізуватимуть кандидатів на їх відповідність критеріям доброчесності. Результати цих дослід­жень доноситимуть до максимальної кількості громадян. Під час ведення виборчих кампаній активісти протидіятимуть намаганням прямого чи непрямого підкупу виборців. І, безумовно, в день виборів проводитиметься широке громадське спостереження за перебігом голосування та підрахунку голосів.

На “круглому столі” були присутні представники місцевих осередків партій “Громадянська позиція”, ВО “Свобода”, “Воля” та “Сила людей”.

Представник “Громадянської позиції” заявив, що його політична сила поділяє принципи, задекларовані в Меморандумі, і вони готові його підписати, але після детальнішого вивчення. А представник “Свободи” сказав, що вони будуть обговорювати цей документ.

Громадські активісти наголошують, що Коаліція “За демократичні вибори” відк­рита для всіх, хто поділяє її цілі та методи. Вона не буде підтримувати жодну політичну партію чи кандидата. Всі політичні сили, які захочуть підписати Меморандум, зможуть це зробити публічно і відкрито.

11.09.2014Рівне-Ракурс №10 від 11.09.2014p. 
На головну сторінку