Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №686 від 15.12.2014p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Виставка

Творці краси із шкіри

Творці краси із шкіри

Як кажуть, справжній художник здатний малювати не тільки фарбами та пензлем, а тим що підвернеться під руку в хвилини натхнення.

У Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці відкрилася незвична виставка авторських художніх картин та виробів зі шкіри Олександра та Тетяни Соловей - “Творці краси”. Автори виставки не підписували роботи, хоча запевняють, що існує жіночий та чоловічий стиль їхніх картин.

Художні вироби серед яких два десятки картин, прикраси, аксесуари, предмети інтер’єру, сумки зі шкіри виконані в авторській техніці, яку брат та сестра практикують протягом 15 років. Серед сюжетів картин із шкіри - мальовничі українські пейзажі, сільські хатинки, замки, композиції з квітами та музичними інструментами. Окрім того, глядач може побачити фоторепродукції картин, що знаходяться у приватних колекціях. А ще обидва майстри зі шкіри навчають цьому ремеслу дітей в підліткових клубах міського управління у справах сім’ї молоді та спорту.

Олександр вже 10 років викладає у підлітковому клубі “Мрія”, де разом із батьком займалися обидва його сини. Тетяна вже більше року працює у підлітковому клубі “Гроно”. Тетяна та її брат Олександр беруть активну участь в мистецьких фестивалях, ярмарках, виставках декоративно-прикладного мистецтва. Багато їхніх робіт перебувають в приватних колекціях України та інших країн.

Цікаво, що за першою спеціальністю брат та сестра не художники. Олександр – викладач музики, а Тетяна інженер. Першою цікавитися виробами зі шкіри почала Тетяна, коли працюючи інженером, пішла навчатися у вечірню художню школу за спеціальністю “різьблення по дереву”.

- Коли я після інституту пішла працювати інженером, відчувала, що це не моє, хотілося робити щось більш творче, – розповідає Тетяна Соловей. - Коли вчилася на різбляра в луцькому училищі і робила дипломний проект, знайшла в літературі інформацію про вироби зі шкіри і це мене зацікавило. Згодом працювала на фірмі, де шили сумки і залишалися різнокольорові клаптики зі шкіри, тоді й почала щось майструвати. Першими виробами були квітки, заколки зі шкіри. Шукала літературу за якою вчилася самостійно майструвати зі шкіри картини.

Зараз вчу майструвати зі шкіри дітей у підлітковому клубі “Гроно”. Запитую в них, що було б цікаво зробити зі шкіри – вони подають ідеї, і ми їх відтворюємо у шкірі. Якщо роблю картину, то спочатку замовляю рамку, а потім розміщую в ній сюжет. Мої роботи купляли такі зірки естради, як Клара Новікова, Ян Арлазоров та інші.

- Сестра почала робити вироби зі шкіри раніше, і з часом зацікавила цією технікою й мене, - повідав Олександр Соловей. - Це не перша наша спільна виставка. Виставлятися разом трохи простіше – бо не усі роботи які ми робили є в наявності – щось знаходиться в приватних колекціях. Були часи коли спочатку ескіз робив я і по ньому майстрував картину. Зараз у процесі створення сюжету є чимало імпровізації. Сюжет не рідко залежить від гами кольорів шкіри, яка є під рукою. Якщо є відтінки синього - це може бути морський сюжет, або хмари у краєвиді.

На виготовлення однієї картини може піти як кілька днів так і кілька тижнів, або місяців – усе залежить від натхнення. Властивості шкіри настільки різноманітні, що їх можна використовувати в будь-яких художніх композиціях та виробах. Наші картини нерідко стають прикрасою інтер’єру, та милують око глядача. До чого ми і прагнемо у творчості.

Виставка робіт зі шкіри “Творці краси” триватиме у відділі мистецтв до 30 грудня.

15.12.2014Олексій ПОТЯНОКРівне-Ракурс №10 від 15.12.2014p. 
На головну сторінку