Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №689 від 01.01.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Святковий стіл

Як вибрати натуральне вино і якісне шампанське?

Як вибрати натуральне вино і якісне шампанське?

Скоро Новий рік і всі ми, звичайно, будемо купувати до свята вино і обов’язково шампанське. Як вибрати натуральне вино і якісне шампанське? Щоб за новорічним столом нас не спіткало розчарування від недобросовісно зробленого напою.

ВИНО

На прилавках сучасних магазинів винна продукція представлена в широкому асортименті. Сухе і напівсухе, солодке і напівсолодке, кріплене, фруктове - кожна людина може знайти для себе вино за смаком. Популярність напою дає привід несумлінним виробникам замість якісного продукту підсовувати споживачам сурогат. Тому якщо ви хочете, щоб на вашому столі було тільки хороше вино, потрібно знати, як його можна відрізнити від підробки або зіпсованого товару.

У магазині

Дивіться на ціну. Якщо пляшка вина коштує дуже дешево, то це явно несправжній напій. Вартість однієї пляшки залежить від сорту винограду, від технології виробництва, від дальності транспортування та інших факторів, тому занадто низька ціна повинна насторожити. Швидше за все, таке вино вироблено з другосортної сировини і в ньому є різні харчові добавки, покликані приховати низьку якість продукту.

Огляньте етикетку. У першу чергу зверніть увагу на дані про виробника, адресу компанії, сертифікат, характеристику вина, його категорію. Добре, якщо зазначений рік збору врожаю. Це означає, що вино виготовлене не з концентрату, а з натурального винограду.

Купуйте вино в пляшках. Використання скляної тари підвищує кінцеву вартість продукту, тому багатьом недобросовісним виробникам вигідніше використовувати картонну упаковку. Дно пляшки не повинно бути рівним, чим глибше, тим більше шансів, що вино якісне.

Віддайте перевагу сухому вину. Технологія виробництва його настільки складна, що підробляти його важко і невигідно. А от солодкі і напівсолодкі вина найчастіше насправді виявляються дешевшими аналогами. Висока концентрація цукру вдало маскує вміст у вині побічних інгредієнтів.

Можна перевірити вино на автентичність, не відкриваючи пляшки. Візьміть пляшку і різко переверніть її догори дном. На дні повинен залишитися осад. Якщо його мало і він щільний, то перед вами хороший напій. Якщо осад пухкий і його багато, то краще відмовитися від придбання такого вина.

Якщо ви не володієте знаннями поро вино, то врахуйте, що справжнє - залишає після себе післясмак, після порошкового вина його немає. Зазвичай підроблені вина більш темні, ніж справжні. Хороше вино має тонкий і приємний аромат, і побічні запахи будуть свідчити про те, що перед вами або підробка, або зіпсований продукт.

Налийте вино в келих і трохи струсіть його так, щоб подивитися на сліди, що стікають по стінках. Хороше вино буде опускатися плавно, не залишаючи за собою нерівномірних патьоків, чим і відрізняється неякісний напій. Крапніть кілька крапель гліцерину в келих з напоєм. Якщо він опустився на дно і не змінив колір, то перед вами натуральне вино. У разі підробки гліцерин забарвитися в червоні і жовті кольори.

ШАМПАНСЬКЕ

Шампанське створювалося для королів: саме цим пояснюються його ціна і престижність. Щоб відчути себе королем і насолодитися цим благородним напоєм, потрібно знати, як зробити правильний вибір. Як відомо, називатися шампанським має право тільки ігристе вино, вироблене у французькій провінції Шампань. Інші ж шипучі вина, виготовлені методом шампанізації, називаються не інакше як ігристі вина.

Шампанське червоним не буває, адже вуглекислота, розчинена у вині, створювала б дуже неприємне смакове поєднання з тканинами, які присутні в значних кількостях в таких винах. Шампанське може бути тільки білим і рожевим, до того ж рожеве ігристе вино є справжнім раритетом: виробництво такого напою становить всього близько 1 відсотка. Смак рожевого шампанського більш «щільний», при цьому витонченою елегантністю не поступається білому. На етикетці з рожевим шампанським є напис «rose».

Визначилися з видом шампанського?

Тепер огляньте зовнішній вигляд пляшки. Колір скла, зазвичай темно-зелений: таким чином, ігристе вино отримує захист від сонячного світла, і воно довше зберігає свої властивості. Важливий показник якості продукту - пробка, коркова або пластикова. Дорога коркова пробка свідчить про високу якість вина. При цьому, пам’ятайте, пляшка повинна знаходитися тільки в горизонтальному положенні для того, щоб вино могло змочувати пробку, не даючи їй пересохнути.

На ковпачку написано «витримане»? Це хороше шампанське. Якщо на етикетці написано слова: «з ароматизаторами» або «з добавками» - це підробка.

Ігристе вино дуже капризне: не переносить температури вище 5 градусів тепла і не переносить різкі сторонні запахи. Ідеальна температура для охолодження шампанського +6 градусів.

Шампанське потрібно розливати через дві-три хвилини після відкупорювання пляшки - це допоможе краще оцінити смак. Наливати шампанське потрібно злегка нахиливши пляшку і повільно. Рідина повинна стікати по стінці келиха - це зменшить кількість піни.

Вибір посуду - тонка справа. Кисле шампанське (брют і сухе) наливають у витягнуті високі келихи «Флют». Солодке шампанське - в широкі келихи, що нагадують піалу на ніжці.

Шампанське - чудовий аперитив, закушувати його краще оливками, сиром, молюсками або м’ясом птиці. Прекрасно підійде сухе печиво, тістечка і торти, морозиво і фрукти. Шампанському ідеально підходить чорна ікра.

01.01.2015



Рівне-Ракурс №10 від 01.01.2015p. 
На головну сторінку