Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №707 від 21.05.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс економiки

Водоканалу допомагають рівненські науковці

Водоканалу допомагають рівненські науковці

В останні роки ми якось відвикли від того, що вітчизняна наука може активно співпрацювати із реальною економікою. Звикли до того, що всю новітню техніку купуємо за кордоном, а вітчизняні ВУЗи вважаються ледве не «фабриками по виготовленню дипломів». Насправді все далеко не так однозначно. Нещодавно, надійшла інформація про те, що НУВГП розробив, а місцеві підприємства виготовили новітній фільтр для очищення води, який встановлено на одному з об’єктів РОВПП «Рівнеоблводоканал». Ми попросили розповісти про цю подію зокрема, і про перспективи співпраці між найбільшим комунальним підприємством області та найбільшим вищім навчальним закладом керівника РОВПП «Рівнеоблводоканал» Андрія Карауша.

- Дійсно, в Гощі на нашому водозаборі був встановлений фільтр для обеззалізнення води. Це дуже ефективний та потрібний пристрій, який дозволяє не тільки покращити якість питної води, а й збільшити вдвічі її кількість, яка подається з діючої свердловини. Автор розробки наш рівненський науковець професор, доктор технічних наук Валерій Олегович Орлов. Особ- ливо важливо для нас те, що новий фільтр обійшовся нам усього в 86 тисяч гривень, що в кілька разів дешевше за імпортні аналоги. Хочу сказати, що потенціал співпраці нашого підприємства з НУВГП дуже великий. Річ у тім, що цей навчальний заклад готує фахівців по нашому профілю, тому ми активно відновлюємо взаємодію. Постійно проводимо зустрічі із науковцями, екскурсії для студентів НУВГ, надаємо їм можливість проходити практику у нас і максимально беремо на роботу випускників цього університету. Що ж стосується співпраці із науковцями «водніка», то тут є доволі багато можливостей. В першу чергу, це технології очистки води та каналізаційних стоків, вентиляції та розробка нових норм споживання води. Зупинюсь на останньому. В нас досі діють норми споживання води розроблені ще в далекі радянські часи. Тобто тоді, коли домашні господарки ще не знали про існування посудомийних машин, пральні машинки вважалися розкішшю. Таким чином, сама дійсність вимагає розробки нових норм споживання води нашими споживачами. Ось тут нам дуже допомагають фахівці НУВГП, які взялися вирішувати це завдання.

Хоча перспективи співпраці із нашими науковцями та виробничниками дійсно дуже великі, не потрібно впадати в іншу крайність – відкидати світовий досвід та сподіватися лише на наші розробки. Можу сказати, що наше обладнання, на жаль, далеко не завжди може конкурувати з кращими закордонними зразками, що змушує нас шукати можливості для придбання імпортної техніки.

- Андрію Петровичу, наскільки питання оновлення обладнання є актуальним для Вашого підприємства?

- Вкрай актуальне питання. На сьогоднішній день наше обладнання зношене на 60%. Довгі роки питання його прид-бання не було на часі. Сьогодні ж, коли вкрай важко отримати кредити, про підтримку бюджету годі й мріяти, нам для нормальної роботи абсолютно необхідно оновлювати основні фонди. Ситуація дійсно складна, але її потрібно вирішувати. Так, в нинішньому році ми запланували на ці цілі дев’ять з половиною мільйона гривень, і я впевнений, що нам вдасться цей план виконати, бо без якісного, надійно працюючого, енергоеффективного обладнання забезпечувати споживачів водою просто не можливо.

21.05.2015Записав Володимир Конєв



Рівне-Ракурс №10 від 21.05.2015p. 
На головну сторінку