Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №716 від 21.07.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

План перевиконали на сімдесят мільйонів…

План перевиконали на сімдесят мільйонів…

Такий “радянський” заголовок не є випадковим. Дійсно, за підсумками першого півріччя 2015 року міський бюджет Рівного додатково отримав сімдесят мільйонів шістсот сорок одну тисячу вісімсот шістдесят три гривні. Як це вдалося і наскільки ця сума є вагомою для Рівного, ми вирішили дізнатися у голови бюджетної комісії міської ради Віталія Першогуби.

- Почну з другої частини питання – для міського бюджету сума дійсно дуже велика. Такого перевиконання бюджету вже не було дуже давно. Що ж стосується того, як це вдалося, то тут в першу чергу вагому роль зіграло збільшення поступлень на дев’ятнадцять мільйонів гривень від податку на доходи фізичних осіб. Міські податки дали додатково ще сімнадцять мільйонів, а інші джерела надходження ще одинадцять мільйонів, мито чотири мільйони і тому подібне.

- Віталій Леонтійович, а як ці кошти будуть витрачені?

- На превеликий жаль “дірок” у міському господарстві стільки, що сімдесят мільйонів буде ще дуже мало, аби їх закрити. Питання про те як витратити сімдесят мільйонів будуть вирішувати депутати на найближчий сесії і думаю без суперечок тут не обійдеться, така вже наша традиція.

- На Вашу думку, як би було ефективніше витратити ці немалі кошти?

- Питання складне. Я вважаю, що крім поточних витрат, які безумовно потрібно фінансувати, мусять бути програми, які б дали змогу покращити якість життя більшості мешканців Рівного. Наприклад, є проблема капітального ремонту дахів. Так в місті діє програма по ремонту покрівель. Однак, вісімдесят відсотків житлового фонду Рівного було збудовано з 1965 по 1985 роки. Тобто ще за радянських часів. Левова частина цих будинків мають плаский дах, так тоді будували. Простий їх ремонт є малоефективним. Потрібно робити шатрове накриття (мансардний поверх). Тільки це вбереже будинок від руйнації, що в свою чергу збільшить термін служби житлового будинку і дасть змогу зекономити на капітальному та поточному ремонтах. На шатрові дахи грошей в бюджеті немає. Аби ми хоча б половину коштів отриманих від перевиконання бюджету направили на цю програму, то допомогли б людям і отримали для міста не один десяток квартир, частину з яких можна було б продати, а на отримані кошті провести утеплення кількох багатоповерхівок. При чому це лише один приклад. Ми повинні розробити такі програми, які б заставили бюджетні гроші напряму працювати на збільшення благополуччя простих містян.

21.07.2015Записав Володимир КонєвРівне-Ракурс №10 від 21.07.2015p. 
На головну сторінку