Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №737 від 14.12.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс подій

Земля – народу!!!

Земля – народу!!!

Колись з таким гаслом до влади в колишній Російській імперії після революції 1917 року прийшли більшовики. Землю в кінці кінців той самий народ не отримав, але ідея виявилась на диво життєвою.

Навіть сьогодні, коли Україна, якщо вірити нашим можновладцям, вже “однією ногою” стоїть в Євросоюзі, де вся земля має своїх господарів, і ніхто нічого безкоштовно не роздає, виявляється можна отримувати земельні ділянки “на дурняк”, навіть в обласному центрі, навіть без документів. Принаймні про це стало відомо на другому пленарному засіданні першої сесії Рівненської міської ради. Виявилось – чотири земельні ділянки, кожна в середньому по дев’ять соток, за підробленими документами успішно були приватизовані восени нинішнього року. Скандал вийшов дійсно гучний. Відомо, що виявив даний злочин працівник кадастрового реєстру, а вже згодом керівник міського управління Держземагентства Рівного Роман Гресько повідомив про даний злочин очільника міста Володимира Хомка, який відразу дав доручення звернутися у правоохоронні органи. Поки немає їх реакції, депутати вирішили самотужки розібратися і в кращих традиціях Верховної Ради створили в раді міській тимчасову депутатську комісію, засідання якої відбулося 7 грудня. За словами її голови депутата Чугуєвця на кожному з рішень стоїть печатка Рівнеради, відповідно у реєстраційної служби не виникало жодних запитань. Єдиним, що викликало сумнів, стала дата зазначена на рішеннях, а саме 2 жовтня. Як відомо 2 жовтня сесії міської ради не було, тому й очевидно вона не могла розглядати дані проекти. Стало також відомо, що була спроба лобіювати дані незаконні проекти рішення на сесію міської ради, звісно в обхід земельної комісії.

- Не виключаю, що аби не уважність кадастрового реєстратора, то б така афера мала би місце на життя, - розповідає начальник міського управління Держземагентства Рівного Роман Гресько.

Пан Роман переконує, що за даною справою все зроблено правильно, не правильно лише те, що не було розгляду цих рішень на сесії. За його словами, на сьогодні немає офіційного заключення, що печатка належить саме організаційному відділу міської ради, отже наразі потрібно витримувати паузу. Роман Гресько впевнений, що коли буде офіційне заключення стосовно печатки, лише тоді можна буде починати досліджувати, хто її поставив та хто є відповідальним.

“Доводжу до вашого відома, що перераховані рішення сфальшовані і їх не існує в природі, в результаті такого фальшування незаконним шляхом перераховані громадяни безоплатно отримали у власність земельні ділянки на вулиці Ярослава Гашека у місті Рівному. Прошу вашого втручання для скасування незаконно зареєстрованого права власності на земельні ділянки та виявлення винних у вказаному правопорушенні”,- йдеться у звернені до прокуратури міста Рівного.

Вже 16 листопада прокуратура підтвердила отримання даного листа, проте з тих пір жодного відгуку по даній справі від прокуратури не було.

- Я думаю, що трьох тижнів достатньо задля того, аби зініціювати позов до суду і вивести ухвалу про арешт тих земельних ділянок, це перше і саме головне, оскільки на сьогодні ті люди елементарно можуть подарувати, заставити у банк або продати ті земельні ділянки,- наголосив Роман Гресько.

Окрім звернень до правоохоронних органів, міська рада на пряму звернулася й до суду, оскільки розслідування кримінального злочину ніяк не заважає це здійснити.

Присутній депутат Микола Бляшин закликав прийняти заходи задля унеможливлення здійснення такого злочину у майбутньому.

- Це нонсенс, коли у нас є контрольний відділ, а ми не знаємо, що і як здійснюється, - стверджує пан Бляшин.

Він вимагає, щоб як найскоріше правоохоронці повідомили за якими статтями відкрито кримінальне провадження та які заходи наразі вжито.

Цікавим є й те, що номери за якими ніби то реєстрували дані чотири проекти, збігаються з іншими законними рішеннями міської ради, відтак один проект співпадає з номером рішення про протидію проституції у місті Рівному. З цього виходить, що хтось за ухвалення рішення щодо проституції отримав земельну ділянку. Депутат Анатолій Чугуєвець врешті озвучив імена осіб, які фігурують у даних ділянках, а саме Ярослав Білик, Микола Горилюк, Сергій Павлюк та Андрій Дубіч. По закінченню засідання комісії присутні депутати дійшли згоди впродовж тижня навідатися до прокуратури, поліції та реєстраційної служби. Наступне засідання заплановане на понеділок 14 грудня.

По даному питанню, ми попросили надати коментар одного з депутатів Рівнеради попердніх скликань (прізвище просив не називати). За його словами, такі афери могли мати місце, адже досі не існує єдиного реєстру земельних ділянок, які передаються у власність рішеннями сесії міської ради, тобто працівники реєстраційної служби просто на просто не можуть звірити номер рішення проекту, який безпосередньо розглядають, з офіційною базою рішень Рівнеради, і тому за наявністю папірця з печаткою міськвиконкому можна дуже просто отримати у власність добрий шматок недешевої міської землі…

До речі вартість лише однієї ділянки, отриманої таким чином, на вторинному ринку землі в обласному центрі сягає десяти тисяч доларів…

14.12.2015Андрій Петровський


Рівне-Ракурс №10 від 14.12.2015p. 
На головну сторінку