Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №756 від 28.04.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс здоров'я

ЛИПОВИЙ ЦВІТ ПОДОВЖИТЬ МОЛОДІСТЬ

Коли зацвіте липа і в повітрі витатиме її тонкий ніжний аромат, а над квітками дзижчатимуть трудівниці-бджілки, збираючи цілющий нектар, згадаймо, що й нам потрібно запастися цілющим цвітом цього дерева. Він допоможе впоратися з багатьма недугами, зберегти молодість, а взимку запобіжить негараздам зі здоров’ям.

Флавоноїди, що містяться у квітках, мають протизапальну, противірусну та протипухлинну дію, володіють потужними антиоксидантними властивостями, чим запобігають передчасному старінню організму.

- Для лікування застудних захворювань, що супроводжуються високою температурою тіла, особливо в дітей, помічним буде липовий чай: 2 ч. л. цвіту залити 1 склянкою окропу, настояти 10 хв, перецідити, пити гарячим.

- У разі ангіни та стоматиту 1 ст. л. цвіту липи залити 1 склянкою окропу, настояти 20-30 хв, перецідити. Гарячим настоєм полоскати горло.

- За бронхіту приймати липовий настій (спосіб приготування у попередньому рецепті) по 0,5 склянки 2-3 рази на день.

- За болю в суглобах накладати на хворі місця марлю, складену в кілька шарів і змочену в настої липи.

- У період загострення сечокам’яної хвороби допомагає такий рецепт: 2 ст. л. липового цвіту залити 2 склянками гарячої води, прокип’ятити 10 хв. Пити на ніч по 2 склянки цього відвару.

- Якщо ви кинули курити й вас турбує кашель, скористайтеся наступним рецептом: липовий цвіт і траву мати-й-мачухи змішати порівну, 1 ст. л. збору залити 1 склянкою гарячої води, довести до кипіння, дати охолонути. Пити щодня по 1 склянці вранці та ввечері доти, доки кашель не зникне. Після 3 курсів такого лікування по 3-4 тижні з перервою 10 днів результат просто дивує: минає кашель, дихання стає легким, а курити більше не хочеться.

- Липовий чай допоможе усунути порушення менструального циклу. Після 45 років жінкам варто раз на півроку протягом місяця вранці випивати склянку липового чаю, тоді клімакс настане значно пізніше й перебігатиме легше.

- У разі мастопатії, трофічних виразок, невралгічного болю, подагри, суглобового ревматизму допоможе “липова” олія. Квітки липи розтерти, наполовину наповнити ними літрову банку й залити гарячою олією (будь-якою) до верху. Закрити щільно кришкою й виставити на сонце на 3 тижні. Помішувати дерев’яною ложкою 1 раз на добу. На 22-й день перецідити й перелити в зручний для використання посуд. Змащувати уражені ділянки тіла чи накладати на них компреси.

- У разі захворювань жіночої сечостатевої системи народна медицина рекомендує спринцювання липовим настоєм. Залити 4 ст. л. порошку з сушених квіток 0,5 л окропу, настояти ніч і перецідити. Перед використанням підігріти до температури тіла.

- У разі запалення шлунка, кишкових кольок, жовчно- та сечокам’яної хвороби свіжий липовий цвіт розтерти до кашки, змішати навпіл з медом і приймати по 1 ч. л. тричі на день.

- За ожиріння подрібнити на млинку для кави сухі квіти липи. Приймати по 1 ч. л. цього порошку тричі на день. Проте таке лікування потребує консультації лікаря.

- Позбутися головного болю та заспокоїтися допоможе ванна з відваром липового цвіту (жменю суцвіть на літр води).

Увага! Ароматний липовий чай, що володіє вираженою потогінною дією, не рекомендується пити перед виходом на вулицю, особливо в холодну пору року. До того ж липа - лікарська рослина, тому за регулярного її вживання (як і інших цілющих чаїв) потрібно робити перерви. Оптимальною вважають таку схему: 3 тижні лікування - 3 тижні відпочинок. Ну, а якщо ви п’єте липку не курсом, а періодично, то можете насолоджуватися приємним смаком і запахом її корисних настоїв без будь-яких обмежень.

28.04.2016



Рівне-Ракурс №10 від 28.04.2016p. 
На головну сторінку