Щотижня в редакцію газети “Рівне-Ракурс” надходить близько п’яти повідомлень про виявлення в області снарядів, бомб, вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни: на полі, городі, деінде. Зрештою, кожен із нас може натрапити на міну чи снаряд...
- Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металу та деяких видів вибухівки у снарядах, авіабомбах тощо утворюються хімічні сполуки - пікрати, які приховують у собі основну небезпеку, - повідомляє старший інспектор Рівненського МУ ГУ МНС України в Рівненській області Вадим ВЕРЕМІЙ. - Вони можуть вибухнути навіть від невеликого тертя, іскри чи незначного удару. Ці сполуки мають вигляд білих порошкоподібних наростів.
Отож, у випадку виявлення вибухонебезпечного предмету (снаряда, бомби, міни тощо), відразу повідомте про це рятувальникам за телефоном 01, органам влади, міліції, у військовий комісаріат. Відгородіть місце, де знаходяться боєприпаси. Ні в якому разі не розбирайте та не піднімайте знахідки!
За повідомленням інспектора центру пропаганди ГУ МНС Миколи ПРОКОПЧУКА, з початку цього року працівниками МНС було знешкоджено 10 мінометних мін часів Великої Вітчизняної війни, 12 гранат, 20 артилерійських снарядів, 2 авіабомби, 1 детонатор. Щороку рятівники знешкоджують все більше й більше вибухонебезпечних предметів, виявлених жителями області.