Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №775 від 08.09.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс культури і освіти

Письменники нашої області

Письменники нашої області

Наш кореспондент Олександра Нагорна взяла інтерв’ю в голови Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України Ірини Баковецької-Рачковської

Скільки членів у Рівненській письменницькій організації?

Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України на сьогодні налічує 58 членів та 11 рекомендованих до вступу у офіційну письменницьку спільноту України. Це різні покоління представників рівненської літератури – і ті, котрі мають величезний письменницький досвід, і ті, що починають своє сходження на вершину вітчизняної літератури.

Скільки було видано книжок уже в цьому році ?

Більше десятка. В тому числі і інформаційно-довідкове видання “Сучасні письменники Рівненщини”, в якому розміщенні літературні біографії кожного з представників Рівненського осередку НСПУ. Воно було видане до 30-річчя нашої організації нашим же спілчанським видавництвом “Оповідач”. Сьогодні рівненські письменники активізувалися, адже скоро Львівський Форум видавців і “Оповідач” вперше бере участь у цьому всеукраїнському масштабному заході. Тільки за серпень-вересень у цьому ж видавництві було видано 4 книги наших спілчан, які будуть представлені на Форумі. Будуть перфоменси, де презентуватимемо зразки рівненської літератури. Гадаємо, в якості реклами видавництва і нашої спілчанської роботи це безпрограшний варіант!

Як живуть і творять письменники?

Наші письменники багатогранні не лише у своїй творчій діяльності, але й у соціальному бутті. Багато хто з них працює на посадах більш прагматичніших, ніж мистецтво — бухгалтери, лікарі, юристи, є навіть прокурор. Життя ставить такі умови, що письменницькою діяльністю не заробиш собі навіть на книги. А всі хочемо жити достойно, тому потрібно включати у свій буттєвий раціон проблеми насущні.

Чи є підтримка від влади?

Не буду багатослівною, адже це питання риторичне і відповідь має бути аморфною. Хочу лише подякувати нашому патрону, котра щиро опікується рівненською письменницькою організацією, Світлані Кирилівні Богатирчук-Кривко. Вона є і співавтором ідей, і помічником у реалізації наших творчих задумів.

Що спонукає людей писати?

Є умовні та безумовні інстинкти, так? От, певно, мистецтво, творчість — відносяться до безумовних. А вже майстерність набувається протягом життя.

Якими Ви бачите шлях книги до читача. Що потрібно робити, аби залучати більше людей до прочитання літератури рівненських письменників?

Книговидання — це дуже гарна справа, але її замало. Європа літературна працює в новому напрямку — перфоменсі: письменник презентує свою творчість за допомогою діалогу зі слухачем, глядачем, використовуючи режисерсько-акторську майстерність, спілкуючись із присутніми на мові своєї творчості. Це дуже захоплює аудиторію, адже кожен відчуває себе причетним до цієї творчості, відчуває всеобізнаність у тому чи іншому письменнику. Тоді книга стає продовженням розмови — вдома, на роботі, під час поїздки тощо. Кажуть, сьогодні читають електронну книгу. Не вірте! Поки людину не зацікавиш своєю творчістю, ти їй не будеш цікавити як автор!

Можливо, Ви знаєте цікаві історії становлення письменником..?

Психологи зазначають, що улюблена справа перестає бути працею і стає творчістю і навіть - сенсом життя. Письменник є своєрідним втіленням особистої цілеспрямованості та наполегливості. Його мета — самореалізація в контексті власної рідної культури, в тому, чим нагородила доля, у таланті, який подарував Бог. Пригадаймо, як звучить клич січових стрільців - «Хто не знає мети, той не може знайти дороги». Усе починається за цією схемою - і письменник, і національна культура і українська національна свідомість.

08.09.2016



Рівне-Ракурс №10 від 08.09.2016p. 
На головну сторінку