Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №790 від 22.12.2016p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс спорту

17 грудня у Рівному фінішували чемпіонати України з шахів серед чоловіків і жінок

17 грудня у Рівному фінішували чемпіонати України з шахів серед чоловіків і жінок

Протягом двох тижнів Рівне мало честь приймати справжнє свято інтелекту – чемпіонати України з шахів серед чоловіків і жінок. Для учасників це була запекла боротьба та феєричний досвід. Отже, настала мить підбити підсумки фіналу чемпіонату з шахів.

Президент Федерації шахів України Віктор Капустін: «Дуже задоволений всім. Спортивна складова була дуже цікавою. Інтрига плелася до самого фіналу, не можна було здогадатися, хто в кінцевому результаті переможе. Все вирішилось в останньому турі. Дуже радий, що турнір пройшов на високому рівні. Сподіваюсь, що в майбутньому Рівне прийматиме шаховий турнір в себе неодноразово».

Також виголосив щиру подяку всім, хто долучився до участі в чемпіонаті та організаторам, які провели колосальну роботу і допомогли провести чемпіонат на такому високому рівні. В першу чергу Президент Федерації шахів України відзначив Андрія Лозового, Голову організаційного комітету, Володимира Ковальчука, Президента Федерації шахів Рівненської області, Сергія Паладійчука, Голову Федерації шахів міста Рівного та Світлану Богатирчук-Кривко, заступника голови Рівненської облдержадміністрації. Також відмітив прекрасну роботу членів організаційного комітету.

Чесне та об’єктивне суддівство стало можливим завдяки голові президії колегії суддів ФШУ, міжнародному арбітру Олегу Товчизі. Пан Олег відмітив, що боротьба була дуже напружена. «Такого хорошого ставлення як у Рівному, не було ніде. Щира подяка всім за таку прекрасну можливість – популяризувати шахи, високоінтелектуальну гру мільйонів».

Проводили урочисте нагородження переможців Віктор Капустін, Президент Федерації шахів України та Володимир Хомко, міський голова Рівного.

У чоловіків впевнену перемогу здобув львів’янин Михайло Олексієнко, який показав прекрасний результат для турнірів такого високого рівня – 8 очок з 11-ти можливих. Срібний та бронзовий призери – харків’яни Антон Коробов і Олександр Моісеєнко відстали на очко – обидва набрали по 7. Але на другому місці опинився Коробов, котрий мав кращий додатковий коефіцієнт.

«Результатом, звісно, я задоволений, – сказав після фінішу Олексієнко. – А от майстерність треба ще вдосконалювати. Я мав кілька проблемних партій – програв Коробову та близько до програшу стояв з Арещенком та Єфименком. Але здобув дві важкі нічиї, що підняло бойовий дух. Потім надихнула мене ще й перемога над Волокитіним. А далі фініш склався просто прекрасно!»

Незважаючи на велику кількість нічиїх (п’ять у шести партіях), заключний тур був дуже цікавим. Лише одна зустріч завершилася швидкою мировою – вже на 9-му ході – таким чином, Олексієнко зафіксував свою загальну перемогу в чемпіонаті.

Справжня драма трапилася у жіночому турнірі, де одразу чотири шахістки претендували на золоті нагороди. В ході заключного туру, здавалося, найкращі шанси у львів’янки Наталії Букси, котра в складній боротьбі перемогла торішню чемпіонку України Анастасію Рахмангулову. Одна з конкуренток Букси – Ольга Бабій – свою партію програла, а друга – Єлизавета Малахова – мала гіршу позицію і на три пішаки менше.

Проте Малахова не знітилася, шукала найменші шанси, тиснула на позицію суперниці – Маріци Цирюльник – і таки добилася свого. Дивовижна перемога дозволила шахістці з Дніпра наздогнати Буксу за очками (у обох стало по 6) і випередити її за додатковим показником.

Малахова – чемпіонка України, Букса – срібний призер, а бронзовою стала Інна Гапоненко-Яновська, котра піднялася на п’єдестал після красивої перемоги над Катериною Должиковою.

Володимир Хомко, міський голова Рівного, зазначив, що в міський бюджет Рівного буде закладена стаття витрат на розвиток шахів у місті, впровадження шахів у шкільну програму. Володимир Ковальчук додав, що в місті відкрито шаховий клуб, в якому грі в шахи вже навчається 50 дітей.

22.12.2016Людмила СімонРівне-Ракурс №10 від 22.12.2016p. 
На головну сторінку