Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №795 від 02.02.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс кримінальний

Судитимуть ОГЗ за шахрайство та відмивання

Шістдесят чотири жителі з одинадцяти областей потерпіли від шахрайських оборудок організованої групи осіб, які заволоділи їхніми коштами на загальну суму мільйон сімсот тисяч гривень. Подальшу долю зловмисників, яким інкриміновано скоєння злочинів одразу за чотирма статтями, вирішуватиме суд.

Слідчі слідчого управління спільно з управлінням карного розшуку ГУНП в Рівненській області за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області скерували до суду кримінальне провадження щодо організованого злочинного угрупування за ознаками злочинів, передбачених частиною 4 статті 190 (шахрайство, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах), за частиною 1 статті 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним способом), частиною 1 статті 364 (зловживання службовим становищем), частиною 1 статті 361-2 (несанкціоноване розповсюдження інформації з обмеженим доступом) Кримінального кодексу України.

У ході досудового розслідування встановлено, що протягом 2014-2016 років організована злочинна група у складі сімох осіб, що діяла в Рівному, шляхом обману та зловживання довірою ошукала 64 потерпілих-клієнтів однієї із зареєстрованих у м. Київ. Під приводом продажу сільськогосподарської техніки та інших транспортних засобів, а саме тракторів та автомобілів, аферисти підшуковували клієнтів через мережу Інтернет, де розміщували недостовірну інформацію щодо вартості та можливості придбання техніки. Шахраї розподіляли між собою кошти потерпілих, легалізуючи їх через лізингову компанію. Жодному із потерпілих-клієнтів компанії в м. Рівне не доставлено трактора чи автомобіля, який було обіцяно надати у короткий проміжок часу злочинним угрупуванням.

Аби придбати трактор 27-річний житель Івано-Франківщини приїхав у Рівне, де, як зазначалося на сайті, знаходилася її філія. В офісі фірми чоловік заключив нібито із представниками фірми договір і за їхньою вказівкою тут же перерахував гроші за трактор. Коли поїхав його забрати за вказаною адресою в одному з районів Рівненщини, ні трактора, ні спеціального майданчика передпродажних транспортних засобів там і близько не було.

Таким чином, члени організованої злочинної групи заволоділи грошима 64 потерпілих, які є жителями переважно сільських місцевостей із Рівненської, Волинської, Житомирської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Київської, Одеської, Дніпропетровської, Івано-Франківської областей на загальну суму мільйон 700 тисяч гривень.

На майно підозрюваних та компанії на загальну суму 20 мільйонів грн., а саме на безготівкові кошти на банківських рахунках, трактори, автомобілі і нерухоме майно накладено арешт.

Слідством встановлено, що організатором шахрайської схеми була 38-річна жінка – приватний підприємець із Тернопільської області, а виконавцями — троє жінок та троє чоловіків із м. Рівне та Рівненського району. Крім цього, одним із учасників організованої злочинної групи був працівник поліції, який сприяв вчиненню шахрайств на території м. Рівне іншими співучасниками групи.

Відповідно до санкцій статей зловмисникам загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до дванадцяти років із конфіскацією всього належного їм майна.

02.02.2017Відділ комунікації поліції Рівненської області



Рівне-Ракурс №10 від 02.02.2017p. 
На головну сторінку