Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №809 від 14.05.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс культури і освіти

Місце ляльки в житті людини.

У дитинстві у кожної дівчинки було як мінімум кілька ляльок. У сучасному світі з цим немає ніяких проблем. В кожному дитячому магазині, на полицях супермаркетів, на ринку, та й просто на лотках в метро Ви без зусиль знайдете мініатюрні копії улюблених персонажів мультфільмів і дитячих фільмів, які виробляються і завозяться в нашу країну з геометричною прогресією. Існують ляльки на будь-який смак і на будь-який матеріальний достаток. Не завжди у нас є можливість придбати своїй дитині найкращу і якісну іграшку, але безумовно ми завжди до цього прагнемо. Ну а мати нову сучасну ляльку, та ще з реклами по телевізору - це мрія мало не кожної сучасної дівчинки. Більш того: зараз грають в ляльки тому, що так роблять всі, і ми в дитинстві грали в ляльки, в «Дочки-матері».

Але не кожен з нас замислюється, що гра в ляльки - це не просто дитяча забава, не просто приємне і захоплююче проведення часу. У момент взаємодії дитини з іграшкою відбувається свого роду енергетичний обмін, якщо хочете, навіть репетиція майбутніх відносин в родині, взаємодії з протилежною статтю і майбутньою дитиною. Граючи в ляльки дівчинки «програють» ситуації. які можуть статися, або вже відбувалися (в Вашій родині, або були побачені десь), вони готуються з раннього дитинства стати мамами, дружинами, подругами і в цьому їм допомагають саме ляльки.А чи замислювалися Ви у що грають Ваші діти? Чому їм подобаються одні ляльки і зовсім не приваблюють інші? Яку модель в поведінці дівчинки вибирають вже сьогодні, граючи з ляльками? До чого прагнуть в майбутньому?

Ми не завжди можемо точно відповісти на ці питання. Найчастіше наші діти грають з ляльками, які нам доступні: це можуть бути улюблені персонажі сучасних мультиків, або просто кумедні м'які звірятка, або сучасні «емансиповані» ляльки Барбі. До речі, останні - це дуже цікаві персонажі. Чи пам'ятаєте Ви, які ляльки були у нас в дитинстві? Наші бабусі і прабабусі грали, зробленими своїми руками ганчірковими ляльками (лялька мотанка), або ляльками з природних матеріалів (наприклад з кукурудзи). Наступному поколінню вже були доступні ляльки, які були схожі на маленьких дівчаток і хлопчиків. Потім були іграшки нагадують маленьких діток - пупси. Сучасні пупси «вміють» вже відтворювати звуки, і, навіть деякі дії (плач, їжа, сон, туалет). У всіх цих випадках ляльки все таки виховували в дітях материнський інстинкт. Зовсім інша справа - лялька Барбі. Це прямо протилежний образ. Це сучасний персонаж, який, до речі, був нав'язаний нашим дітям ззовні, несе в собі образ молодої, сексуальної дівчини, яка сконцентрована на собі, досягненні своїх цілей, використовуючи при цьому всі засоби. І, швидше за все, діти і сім'я для неї, далеко не на першому місці. Звичайно, з цим можна сперечатися. У сучасному світі вміння підносити себе і йти напролом до своїх цілей, часто не помічаючи нічого на своєму шляху, теж стане в нагоді. Але це може суперечити істинним слов'янським цінностям, де жінка - берегиня вогнища, любляча мати і дружина, добра, спокійна, ніжна і турботлива дочка і подруга.

Тому, перш ніж купити дитині чергову новомодну іграшку, може хтось і задумається: а яким він стане в майбутньому?

14.05.2017



Рівне-Ракурс №10 від 14.05.2017p. 
На головну сторінку