Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №827 від 14.09.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477

#Ракурс політики

Бітумні мастики і праймери

Що це і для чого їх використовувати

Використання бітуму в чистому вигляді для гідроізоляції будівельних конструкцій було небезпечним і незручним. Його застосовують в гарячому вигляді. У твердому стані він досить крихкий і не витримує перепадів температури.

Для позбавлення від цих недоліків, бітум наводиться в рідкий стан додаванням органічних розчинників, після випаровування летючих фракцій він знову твердіє. Пластифікатор підвищує еластичність. Зараз до складу бітумної мастики входить основне функціональне речовина, органічні розчинники - уайт-спірит, сольвент; мінеральні згущувачі - крейда, азбест, вапняк; пластифікатор і інші технологічні добавки.

Бітумна гідроізоляційна мастика продається Konstruktiv. Вона твердіє при випаровуванні розчинників, називається «холодної», але залишилася невелика група мастик, що вимагають розігріву до 160-180 ° С. Їх називають «гарячими». У них є свої плюси: низька ціна, відсутність пір в структурі, відсутність усадки, швидке структурування при охолодженні. Основні категорії «холодних» мастик:

Бітумна мастика. Звичайне застосування - гідроізоляція підземних споруд, фундаментів і т.д .;

Бітумно-полімерна мастика. Це мастика бітумна покрівельна. 40% таких мастик використовуються на покрівлі. Хоча може застосовуватися майже всюди;

Бітумно-гумова мастика знаходить своє основне застосування в дорожньому будівництві;

Полімерна мастика має найвищі гідроізоляційні і експлуатаційні характеристики. Термін служби 20 років. Але це найбільш дорогий вид мастик.

Головне завдання всіх мастик - захист робочої поверхні - вирішується надійним прилипанием до поверхні (адгезію). Але нескінченно підвищувати адгезію мастик неможливо. Тому увага переключилася на підготовку робочої поверхні. Перед нанесенням мастик поверхня грунтується. А грунтовок називаються праймерами.

Бітумний праймер - це розчин мінеральних наповнювачів в органічних розчинниках. Для підвищення експлуатаційних якостей в його склад внесені спеціалізовані добавки. По суті це низковязкую бітумна мастика, але кількість і склад розчинників підібраний для зменшення часу висихання, а також для забезпечення високої смачивающей і проникаючої здатності.

Склад праймера бітумного дозволяє не витрачати час на ретельну підготовку поверхонь, що захищаються. Він пов'язує пил, дрібні частинки і заповнює всі пори. Тим самим істотно підвищує адгезію водозахисного матеріалу (мастики) до основи. Буває концентрований праймер. Перед використанням він розлучається, в певній пропорції органічним розчинником.

Відмінності МАСТИК І праймерів

Головна відмінність гідроізоляційних мастик від бітумних праймерів полягає в їх призначення. Бітумні гідроізоляційні мастики застосовуються для захисту, а праймер для підготовки робочої поверхні. І хоча мастика може використовуватися без праймера, застосування останнього значно підвищить експлуатаційні характеристики покриття і збільшить термін служби.

Безсумнівним відмінністю мастик від праймерів є їх різна в'язкість. Праймер більш рідкий бітумний розчин. Крім цього, змінено склад органічних розчинників. Підбирає розчинники для праймерів націлений на забезпечення їх високих робочих якостей.

ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ МАСТИК І праймерів

Область застосування бітумних мастик надзвичайно широка:

Для гідроізоляції будь-яких підземних споруд і конструкцій, ванних кімнат, трубопроводів, підвалів, колодязів, басейнів;

Для покрівельної бітумної герметизації. Без використання техніки можна покрити і надійно захистити будь-яку дах;

Для надійного кріплення рулонних матеріалів;

Для обробки дерев'яних частин, які заглиблюються в землю. Це перевірений і надійний спосіб зберегти дерево від гниття, грибків, цвілі і т.д .;

Для всіх видів фундаментів;

Для всіх видів бетонних і залізно-бетонних конструкцій;

Бітумна мастика відмінний захист від корозії всіх видів металів;

Для ремонту асфальту. Дозволяється експлуатація дорожнього полотна через годину після завершення робіт.

Залежно від того, на яку підставу наноситься та чи інша мастика, підбирається відповідний праймер. Для різних матеріалів, бетону, гіпсу металу, дерева, асфальту, використовується свій праймер. Часто старі бетонні або цементні поверхні при виконанні ремонтних робіт мають дуже низьку адгезію, тому їх попередня обробка праймером є обов'язковою. Відмова від його використання з метою економії здатний привести до різкої втрати експлуатаційних якостей об'єкта, для відновлення яких будуть потрібні значні кошти.

Застосування праймера гарантує міцність, зносостійкість і загальну надійність захисту робочої поверхні.

Праймер бітумний рекомендується застосовувати, коли необхідно виконати гідроізоляцію при проведенні всіх видів покрівельних робіт, на фундаментах, на перекриттях, на мостових прольотах, на підземних конструкціях і спорудах, на трубопроводах. Мастика, нанесена на праймер, надійно збереже від корозії будь-які металеві деталі і конструкції.

Технічні характеристики МАСТИК І праймерів

Мастики гідроізоляційні мають такі технічні характеристики:

Міцність зчеплення з основою (адгезія);

Гнучкість на брусі (еластичність);

Відносне подовження при розриві;

водопоглинання;

Водонепроникність (пенетрація);

Температура розм'якшення сухого залишку;

Масова частка нелетких речовин;

Товщина шару;

Витрата мастики на один шар;

Час висихання одного шару;

Температура застосування.

Бітумні праймери оцінюються, як правило, за такими технічними характеристиками:

Зовнішній вигляд продукту, опис.

В'язкість, Па; або щільність в кг / м3; або умовна в'язкість, секунд.

Вміст води, опис або%.

Міцність зчеплення з оброблюваною поверхнею (адгезія), Бали.

Масова частка нелетких речовин (сухий залишок),%.

Температура розм'якшення сухого залишку, ° С, не менше.

Час висихання нанесеного шару «на відлип» при 20 ° С, годин.

Середня витрата, л / кв.м.

Температурний діапазон застосування, ° С.

14.09.2017



Рівне-Ракурс №10 від 14.09.2017p. 
На головну сторінку